Eesti Telekomile ennustatakse niru kasvu

Annika Matson 04. veebruar 2004, 00:00

Käibe osas ootavad analüütikud keskmiselt 2,9% suurust kasvu, kasumi tõusuks prognoositakse keskmiselt 3%. Kulumi- ja maksude-eelse ärikasumi ehk EBITDA kasvuks ennustavad eksperdid 2%.

Eesti Telekomi kogu eelmise aasta käibe osas on kõige optimistlikum Ühispank. Panga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing ootab Eesti Telekomi aastakäibeks 4,844 miljardit krooni, mis oleks mullusega võrreldes 4,5% kasv. Kõige väiksemat müüki ootab telekomile Hollandi suurpank ING, kes ennustab 4,7 miljardi krooni suurust käivet.

Eesti Telekomi aastase kasumi osas on samuti Ühispank kõige positiivsemalt meelestatud, prognoosides 1,129 miljardi krooni suurust tulu, mis oleks ligi 8% kasv. Hollandi suurpank ING seevastu näeb kasumi kahanemist 4% võrra täpselt miljardile kroonile.

Kunsingu sõnul on väga tõenäoline, et TeliaSonera ülevõtmispakkumise teeb. ?Kas see nüüd just mais tuleb, on raske öelda, pigem mõni kuu hiljem,? ütles ta.

Hansabank Marketsi peaanalüütiku Urmas Riieli sõnul on Eesti Telekomi kasumlikkus kahe viimase aasta neljandas kvartalis järsult kahanenud. Nii Hansapanga, Ühispanga kui ka Suprema hinnasiht on 110 kroonil ning soovitus ?hoia?. Eksperdid vaatavad hinnasihi ja soovituse üle pärast tulemuste avaldamist.

Austria panga Erste Banki analüütik Amir-Ali Ameri prognoosib, et Eesti Telekomi kogu aasta käive kasvab ligi 4%. Samas ennustab ekspert, et firma EBITDA marginaalid veidi langevad, sest pärast turuosa kaotust kolmandas kvartalis alustas kompanii agressiivset kampaaniat mobiilsideüksuses, mis tõi kaasa suuremad kulutused. Ameri ootab ka, et keskmine tulu ühelt kliendilt väheneb jätkuvalt.

?Fundamentaalselt on Eesti Telekom siiski tõeline pärl,? ütles Ameri. Tema sõnul on eriti rõõmustav positiivne rahavoog, edasist hinnasihi tõusupotentsiaali ta aga vaatamata sellele ei näe.

Ameri lisas, et TeliaSonera ülevõtmisplaanid kajastuvad juba aktsia hinnas. Ameri andis Eesti Telekomile ?hoia?-soovituse ning määras aktsia hinnasihiks 17 krooni.

Ka Hollandi suurpanga ING analüütik Benita Mikolajewicz soovitab Eesti Telekomi aktsiat hoida. Aktsia õiglaseks hinnaks on ekspert määranud 98,6 krooni (6,3 eurot). Eesti Telekomi aktsia sulgus eile 117,98 krooni tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2011, 07:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing