Ülar Lauk • 6. veebruar 2004 kell 12:44

Euroopa sunnib WTOsse ihkavat Venemaad Kyoto protokolli tunnistama

Euroopa Komisjon kavatseb siduda Venemaa astumise Maailma Kaubandusorganisatsioni (WTO) Kyoto protokolli ratifitseerimisega.

Sellest kirjutatakse Financial Times Deutschland kätte sattunud Saksamaa valitsuse töödokumendis, vahendab FinIzvestija.

Lisaks kavatseb EL nõuda Venemaalt partnerlusleppe sõlmimist Euroopa Liidu laienenud koosseisuga. Vene läbirääkijad nõuavad omakorda finantsjäreleandmisi, põhjendades seda sellega, et EL laienemisega kaotab Venemaa oma turu ELiga liituvates riikides.

Teisipäeval hoiatas Venemaa välisminister Igor Ivanov kohtumisel EL saadikutega, et EL laienemisel võib tekkida õiguslik vaakum, seoses sellega, et 1.maist kaotavad oma jõu kõik kahepoolsed kokkulepped EL uute liikmetega.

Kolmapäeval andis president Vladimir Putin kohtumisel Itaalia välisministriga signaali valmisolekust minna suhetes Euroopa Liiduga kompromissidele, teatades, et riik on avatud konstruktiivseks dialoogiks. President lisas samas, et Venemaa on huvitatud sellest, et nendega suheldaks kui Euroopa Liidu võrdväärse partneriga, kelle seaduslike huvidega arvestatakse.

<#FinIzvestija=http://www.finiz.ru/cfin/tmpl-art_news/id_art-773114>

Hetkel kuum