Eesti Advokatuuri uus esimees on Aivar Pilv

05. märts 2004, 11:09

Eilsel Eesti Advokatuuri üldkogu koosolekul valiti advokatuuri uueks esimeheks vandeadvokaat Aivar Pilv.

Valiti ka uus juhatus, kuhu nüüdsest kuuluvad vandeadvokaadid Ain Alvin, Marti Hääl, Peeter Lepik, Jüri Leppik, Andrus Lillo, Ants Mailend, Mart Sikut ja Toomas Vaher. Nii advokatuuri esimees kui ka juhatus valiti kolmeks aastaks. Siiani oli advokatuuri esimees vandeadvokaat Üllar Talviste.

Et advokatuuri revisjonikomisjoni ja aukohtu volitused kestavad 4 aastat, valitakse nende uus koosseis aasta pärast.

Värske esimees Aivar Pilv sõnas, et advokatuur seab oma lähema aja tegevussihtideks kolm peamist valdkonda.

Esiteks peab advokatuur Pilve arvates end oluliselt enam teadvustama nii justiitsministeeriumis kui ka riigikogu õiguskomisjonis, et koostöös nendega paremini lahendada advokatuuri ees seisvaid probleeme. Lisaks võiks advokatuuril olla ka oma kindel roll eri seaduseelnõude väljatöötamises, et advokatuuril oleks enam võimalust teha seadusloomes oma ettepanekuid.

Teine oluline teema on hiljuti riigikogu õiguskomisjoni jõudnud riigi õigusabi seaduse eelnõu, mis senise kava kohaselt peaks hakkama kehtima alates 1. jaanuarist 2005.

Pilv sõnas, et kui praegu eraldab riik õigusabiks 26,8 miljonit krooni, siis see peaks oluliselt kasvama. Seni on kõneldud selle summa suurenemisest 60-70 miljoni kroonini aastas, kuid vaja oleks 160-170 miljonit, et tagada tõepoolest kvaliteetne õigusabi. Seda enam, et riigi õigusabi valdkond on lisaks kriminaalasjadele laienenud ka haldus-, väärteo- ja tsiviilmenetlusele, samuti kohtueelsele menetlusele. Õigusabi osutamiseks vajalikud summad tuleb aga ette näha juba järgmise aasta eelarves.

Kolmandaks toonitas Pilv advokatuuri maine parandamise vajadust. 'Advokatuur peab senisest enam avalikkusele selgitama advokatuuri ees seisvaid probleeme,' lausus Aivar Pilv. 'Vähesest selgitusest on ka tingitud negatiivsete probleemide ülevõimendamine avalikkuses, mis on kahjustanud advokatuuri mainet.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing