Esikolmik kaob silmapiiri taha

Kaido Einama 13. mai 2004, 00:00

N.ö tuhandeliste klubisse kuulub kolm Eesti suurimat arvutitootjat: Ordi, ML Arvutid ja K-Arvutisalong, kes toodavad üle 1000 arvuti kuus. Neile järgneb neljandana Mikromaailm 391 arvutiga, mis jätab vahe esikolmikuga üsna suureks.

Suurima hüppe on teinud K-Arvutisalong aastataguse ajaga võrreldes: ligi kaks korda. K-Arvutisalongi arvutitootmise suurenemise peamiseks põhjuseks on kaubanduskeskustesse loodud uued pooed.

Ordi on napi edumaaga ML Arvutite ees olnud Eesti suurim arvutitootja kolmandat kuud järjest. ?Ei saa kurta, eelmise aastaga võrreldes korralik tulemus,? nendib Eesti suurima arvutitootja Ordi juht Sulev Sisask. Heameelt valmistas Ordi juhile ka peaaegu 30protsendiline käibekasv aprillis. Olulisi muutusi Sisask arvutihindades seoses Euroopa Liitu astumisega hetkel ei näe, pigem dollari kurss ja detailide hinnamuutused mõjutavad.

ML Arvutid kasvatas tootmist võrreldes eelmise aastaga 34 protsendi võrra. ?Aprilli arvutite nõudluses ei olnud märgata ostupaanikat seoses ühinemisega Euroopa Liiduga,? sõnas ML Arvutite tegevjuht Mait Rahi. ?Müügikasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli sarnane eelnevate kuudega.? Märkimisväärseid hankeid tema sõnul möödunud kuul samuti polnud.

Sülearvutite tootmine Eestis aprillis oluliselt ei kasvanud, võrreldes märtsiga on tulemus ligilähedaselt sama.

Põhjus võib olla ilmselt selles, et ka välismaised kaubamärgid on kohati asunud hinnapealetungile ja pakuvad praegu soodsamaid kampaaniahindu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing