PM: Rüütel viib Kasahstani 60pealise saatjaskonna

28. mai 2004, 08:03

President Arnold Rüütel sõidab juuni algul koos äridelegatsiooniga Kasahstani, kus ärimehed loodavad muu hulgas leida turgu piimapulbrile ja hõbesokkidele.

Presidendi saatjaskonna suurus on umbes 60 inimest, kellest 22 kuuluvad presidendi enda kaaskonda ja 33 teda saatvasse äridelegatsiooni, kelle kõigi kohaletoimetamiseks üüritakse Estonian Airilt eraldi lennuk. 1.-3. juunini kestev ametlik visiit toimub Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi kutsel, kirjutab Postimees.

Samuti peaksid Kasahhi sõitma siseminister Margus Leivo ja kultuuriminister Urmas Paet, et allkirjastada lepingud kuritegevuse vastase võitluse ja kultuurikoostöö kohta.

Palju reis presidendi kantseleile maksma läheb, ei osanud presidendi pressiesindaja Eero Raun eile veel öelda. Ärimehed maksavad oma reisi eest ise.

Välisminister Kristiina Ojuland rääkis, et on presidendi Kasahhi-visiidi vajalikkuses veendunud, sest Kasahstan on Eestile igati perspektiivne äripartner. «Me teame näiteks, et Tallina Sadamal on päris tõsised huvid transiidi korraldamisel läbi Kasahhi,» tõi ta näite.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Mart Tooming nentis aga, et transiit Kasahhiga on tagasihoidlik ja lootused selle parandamiseks pole suured. «See visiit väga dramaatilist tähtsust tuleviku suhtes ei oma, kuid meil on siiski õige mitmed kohtumised ja niisama me Kasahhi aega viitma ka ei lähe,» rääkis ta.

Kasahhi aukonsuli ja naftaärimehe Aadu Luukase sõnul pole lootustki, et Kasahhi nafta hakkaks liikuma läbi Eesti sadamate, sest Venemaal on kõrged raudtee transiiditariifid ja Kasahhi nafta teekond läände kulgeb läbi Novorossiiski sadama Mustal merel.

Palju suuremad lootused paneb algavale visiidile Kalevi kommivabriku nõukogu esimees Heino Priimägi, kes soovib taastada ajaloolised kontaktid ja hakata kasahhidele müüma piima-, lõssi-ja vadakupulbrit, võid ja komme, mida viidi sinna ka Nõukogude ajal.

Sokivabriku Suva peadirektor Viktor Saarestik rääkis, et näeb Kasahstanis perspektiivset turgu, kuhu müüa antibakteriaalseid hõbesokke, mis aitavad vältida jalgade higistamist ja ebameeldivat lõhna.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing