Inchcape Motorsi plaan osta Vilojett ei mõjuta Esma Autot

Holger Roonemaa 09. juuli 2004, 00:00

?Vilojeti ostmine ei mõjuta Esma Autot, nendega jätkub kõik samamoodi nagu senini,? ütles Inchcape Motorsi Balti riikide müügijuht Heikki Vuorinen.

Ka Esma Auto juhataja Ralf Õng ütles, et ei ole midagi sellist suutnud välja mõelda, mis nende olukorra raskemaks teeks. ?Konkurentsiseadus paneb asjad paika, nad ei saa ju odavamalt müüa kui meie,? ütles Õng.

?Pigem on see positiivne, sest me oleme Inchcape?iga kogu aeg rohkem suhelnud kui Vilojetiga ning suhted muutuksid veel konkreetsemaks,? rääkis Õng.

Õnge sõnul Inchcape Esma Auto ostmise üle huvi välja ei näidanud.

Kas Inchcape?il on plaan ka Lätis või Leedus edasimüüjaks hakata, ei ole Vuorineni sõnul veel kindel. ?Otsuseid pole veel teinud, aga me arutame seda asja,? ütles Vuorinen.

Mazda autode maaletooja Soomes ja Balti riikides ja Mazda Eesti edasimüüja Vilojett kirjutasid neljapäeval alla kavatsuste protokollile.

Protokolli kohaselt peaks Vilojett müüma Tallinnas ja Pärnus asuva autode jaemüügiäri autode maaletoojale Soomes ja Balti riikides Inchcape Motors Finlandile (IMF).

Pooled loodavad müügilepinguni jõuda septembri lõpuks. Sisenemine Eesti autode jaemüügiärisse on osa Inchcape plc rahvusvahelisest arengustrateegiast.

Inchcape on ka varem mitmetel turgudel üle maailma ühendanud maaletooja tegevuse jaemüügiga suuremates linnades.

Inchcape Motors Findland'I tegevdirektor Kari Mattila kommenteeris kavatsuste protokolli allakirjutamist: "Mazda maaletooja- ja jaemüügitegevuse ühendamisel saame kulusid kokku hoida ja efektiivsemalt tegutseda."

Eesti autode jaemüügiturg on üldiselt väga pealinnakeskne. "Tallinn ja Pärnu on olulised piirkonnad Eesti autoturul, mistõttu on meil tõeliselt hea meel, et oleme Vilojetiga jõudnud teineteisemõistmiseni ning allkirjastanud kavatsuste protokolli, et omandada nende äritegevus," märkis IMF-i Baltikumi müügijuht Heikki Vuorinen.

2004. aasta juuni lõpu seisuga on Mazda turuosa Eestis 8,8 protsenti, mis on selle automargi jaoks üks kõrgemaid näitajaid Euroopas.

1996. aastast tegutsev AS Vilojett on Mazda edasimüüja Eestis, mille müügiesindused asuvad Tallinnas ja Pärnus. Ettevõttes töötab 51 inimest ning 2003. aasta käive oli 246,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing