ÄP fototoimetus • 20. detsember 2004 kell 22:00

Erki Aavik lahkub kasumini jõudnud Weroli eesotsast

Aavik põhjendab oma lahkumist ettevõte aktiivse ümberkorraldamise lõppemisega ning jõudmisega stabiilsesse kasumisse, teatas Werol Tehased pressiteates. Nõukogu andis ettevõtte juhtimise üle juhatuse liikmele Helmo Hainsoole, kes juhtis Werolit ka enne 2003. aasta juulit, mil saneerimisülesande saanud Aavik asus Weroli etteotsa.

?Mõistsin, et mul on praegu õige hetk lahkuda, sest Weroli kollektiiviga koos on meil 15 kuuga õnnestunud ettevõtte majandusseisu märkimisväärselt parandada,? märkis Aavik. ?Juulis lõppenud eelmisel majandusaastal vähenes Weroli kahjum võrreldes varasema perioodiga kuus korda, käimasoleva majandusaasta esimeste kuudega oleme enam kui 1,5 miljoni kroonises kasumis.?

Aaviku kommentaarist võib välja lugeda, et ta ei pea ennast heade tulemuste ainsaks põhjustajaks. Tema sõnul aitas kasumisse jõudmisele kaasa kogu kollektiivi tõusnud eneseusk ja panus, samuti õnnestus ettevõttel saada paremaid hindu toodangu müügist. ?Kindlasti pean üheks suureks õnnestumiseks ka biodiisli projekti käimalükkamist, mis peaks oluliselt tõstma Weroli rentaablust ja positsiooni turul ning võimaldama tulevikus ka talunikele tooraine eest kõrgemat hinda maksta.?

Aaviku märkis, et hetkel on tal kaalumisel kaks tõsist tööpakkumist, millest üks nõuaks taas saneerimisele pühendumist, teine aga võimaldaks asuda tööle rahulikumasse organisatsiooni. ?Läbirääkimised on käimas, ilmselt teen lõpliku otsuse pühadejärgsel perioodil.?

AS Werol Tehased on 1997. aastal asutatud söödaproteiini ja toiduõli tehas, mille tuntumaks toodanguks on rapsiõli ja rapsikook. Tehas asub Jõgevamaal Painkülas, kus töötab ka suurem osa Weroli 66 töötajast. Varasematel perioodidel teenis Werol üle 100 miljoni kahjumit, seitsmekuulise 2002./2003. majandusaasta lõpetas Werol 14miljonilise kahjumiga, perioodil 2003/2004 jäi ettevõtte kahjumiks 3,9 miljonit krooni, august-november 2004 on Weroli kasum 1,7 miljonit krooni.

Werol Tehaste põhiaktsionär on 98 protsendiga põllumajandusministeerium.

Autor: ÄP

Hetkel kuum