• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Aastavahetuse telekava - Pavlovi refleksi südamlik tõestus

  Seda, mida oled treeninud ja õppinud lapsepõlves, on täiskasvanuna ropult raske ümber õppida. Oleme ausad, kama?okolaad on, nagu ta on, ja Soome sõit pigem transpordi küsimus.
  Aga teistmoodi tukse käib mõlema puhul südames ikka. Siis ka, kui leiad lehe vahelt aastavahetuse telekava. Äkki on midagi head? Ma ei tea, kuidas teie, aga mina vaatan aastavahetuse telekava ikka teistsuguse pilguga. Kohe tahaks näha midagi head ja teistsugust, midagi erakordset ja natuke naljakat. Sest nii oli kogu mu lapsepõlve jooksul ? aastavahetuspidu, see tähendas ikka seda, et muidu suhteliselt igav ja tüütult venekeelne telekakast muutus äkki põnevaks väravaks maailma. Sai ikka korralikult pulli, näidati lõbusaid filme ja kulminatsiooniks piilusid helesiniselt ekraanilt üle haneprae mind Laima Vaikule, Sofia Rotaru, aga ka Modern Talking ja Phil Collins oma ürgvanadest videotest. Ja mis on lapsepõlves õpitud, seda suurena nii lihtsalt ei unusta. Kuidas kõlaski see Juku ja Juhani teadmiste kaalumise võrrand? Ehkki paljud vaatavad tänapäeval telekava netist, tundub mulle vana hea paberleht turvalisem. Ja mugavam ka, sest lähen selle lehega just sinna, kus on mugav telekava uurida. Keegi ei sega, naine ei küsi ja lapsed ei nõua. Ainult mina ja minu plaanid. Punane pastakas ka. Sest Jora tuleb maha tõmmata ja alles jätta see, mis vaatamise kavva võiks alles jääda. Alustame!
  Riigitelevisioon täidab punastamata ja suuremalt kõrvale kaldumata oma avalik-õiguslikku rolli ja rõõmustab hommikul vara riigi suurimat ja tülikamat vähemusgruppi ? lapsi. Mõned multikad ja Puhhi etendus, kõik on just nii nagu vanasti. Ainult et tootja ei ole Sojuzmultfilm. Siis mõned filmid ja telekava koostaja esimene naljavimka, ?Savoy ball?. Naljast on asi kaugel, sest Moskva tellimusel räägivad ja laulavad eesti näitlejad vene keeles.
  Aga tühja sest, loodetavasti saab ETV nii oma integratsioonipunktid kätte ja kellegi meel läheb heaks. Sest head meelt läheb päeva teises pooles kohe rohkelt vaja. Vahepeal teeb Gonsiori tänava telerahvas teile väikese teene ka, pannes eetrisse mõned filmid/saated, mis on eetris käinud kordi ja kordi. Aga nagu me hiljem näeme, on kõnekäänuna tuntud väljend ?Kordamine on tarkuse ema? pärit just teeveetöötajate leksikast. Puhake vahepeal rahus või vaadake, kas võileibadesse pistetud tikkude peadelt sai väävel maha hõõrutud.
  Lastele ei tohiks seda tööd jätta. Nemad vaadaku seni ?Teeveejahutajat?, mis on ses mõttes kurb saade, et nalja saab seal harva ja enamasti selle üle, kui vähe võib ühes saates nalja saada. Aga lastele on see tore, sest keegi ei ropenda ja näitlejatel on naljakad näod. Edasi võite juba ka ise oma helendavat sõpra kiigata, sest pool kaheksa õhtul räägib ETV mööduvast aastast ja pärast seda pakub vaatamiseks saatevigu saates ?Saatevigad?. Edasi läheb nii, nagu saateõhtu formaat ette näeb, värvika mosaiigi panevad kokku väärikad lavajõud, kelle suust kuuleb ka nalja. Presidendi kõne algab juba kümme pärast kümmet ja seal Tema veel sõna ei võta. Võtavad Peeter Oja ja Jan Uuspõld. Kes ei tea neid mehi, nendele ? ei oska nagu midagi öeldagi. Igal juhul võite arvestada, et sellest saatest peate esmaspäeval, 3. jaanuaril kolleegidega rääkima. Sest nii need asjad käivad. Edasi telemehed juba väga ei pinguta, selge ka, sest kell on juba palju ja näpud mudivad puldinuppude asemel ?ampanjakorki ja ilutulestikupatarei nööri.
  Presidendi kõne Presidendi esituses ja käes ta ongi, 2005, ikka parem kui eelmine.
  Kanal 2 ja TV 3 jäävad põhjalikuma luubita. Põhjus on väga lihtne ? seal on kõik samamoodi. Lihtsalt pealkirjad on teised. Vahepeal filmid ja siis uudistesaated, kus kindlasti tehakse ka nalja, siis mõned tuttavad telemängud koos kuulsate külalistega ja vaimukate kõrvalepõigetega.
  Ometi on ka nendes saadetes oma eludramaatilised toonid.
  Nii ei leia me Normanni-Millingu kostüümipillerkaarest Millingut, sest Normann enam ei tahtnud, ja nii edasi.
  Aga muretseda pole vaja, mees naisekostüümis on telekas täiesti olemas ja teeb huumorit koos Põldroosiga. Ja kui vaadata Eesti elu kaugemalt, nii umbes Kuressaarest, siis polegi ju väga vahet.
  Üks loetelu on ometi oluline. Pärast seda, kui Rüütel on meile retkeks uude aastasse suuna kätte näidanud, pakuvad kõik kolm kodumaist telekanalit võimaluse kuulata/vaadata eestikeelset muusikat Eesti meeste esituses. Ja see on juba maitseküsimus, mille üle kaklemist ei tohiks jätta Rõõmudeöö südamesse.
  ETV pakub Genialistide Gentel-Dentelit, Kanal 2 härmas viinapudeli lahutamatut kaaslast Meie Meest ja TV 3 Sal-Salleri pehmekõlalist elli Smilersi kastmes.
  ?Valik on sinu,? nagu öeldi saates, mida juhtis Maire Aunaste.
  Need, kes esimese hommikul telepohmelust ei karda ja tahavad sõprade silmis eriti kõvad telemaanid olla, alustavad juba kell 10.45 ja vajutavad kohe TV 3 nuppu, sest kes ei tahaks alustada uut aastat filmiga ?Kantrikarud?, mis valmis USA kinostuudiotes. Kõik me tahame! Niisamuti kui vaadata ikka ja jälle Ateena suveolümpiamängude avatseremooniat. Nende uskmatute palvel, kellel seda teleilupidu videos ei ole, on tseremooniat võimalik vaadata ETVst 1. jaanuari õhtul kell 23.00, just enne seda, kui algab film ?Varastati vana Toomas?. Kõik see on kuidagi tuttav, kas pole? Nagu ka jutt, mida räägitakse uue töönädala alguses, et eelmisel aastal oli nagu parem ikka!
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Roheelektrifirma uuendas börsiga tõotusi
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Norra tegi otsa lahti - intressimäärad hakkavad tõusma
Norra keskpank tegi esimesena sammu ülilõdva finantspoliitika karmistamiseks, tõstes baasintressimäärasid 0,25 protsendile. Mitu keskpanka on varsti Norrast eeskuju võtmas.
Norra keskpank tegi esimesena sammu ülilõdva finantspoliitika karmistamiseks, tõstes baasintressimäärasid 0,25 protsendile. Mitu keskpanka on varsti Norrast eeskuju võtmas.
Raadiohommikus: Enefiti börsidebüüt, krüptovarad ja mure hariduse pärast
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Eesti majaehituse pärandihoidja: aastas jõuan teha kuni 15 palkmaja
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.