Siseminister Margus Leivo tunnistas avalikult rahulolematust talle kodupartei, Rahvaliidu poolt sokutatud nõuniku Vitali Faktuliniga.
«Minu lootused seoses Faktulini siseministeeriumisse tööle tulekuga olid suuremad, kui tema tegevus seda näidanud on,» möönis Leivo eile Postimehele. «Ootasin, et Faktulin oleks võimeline tegema seda, mida töövisioonis mulle esitas. Ma ei saa praegu öelda, et oleksin oma nõuniku tööga rahul, ning loodan, et ta suudab lähiajal oodatud viisil tööle hakata.»
Kui Postimees üritas kahe päeva jooksul teada saada, millega on siseministri 16 000kroonise kuupalgaga nõunik kolm kuud tegelenud, tulid lõpuks vastuseks vaid umbmäärased ja üldsõnalised selgitused.
Esiteks palus Postimees siseministeeriumi pressinõunikul esmaspäeva hommikul koostada nimekiri neist küsimustest ja projektidest, milles Faktulin on Leivole nõu andnud.
Ilma Faktulinilt endalt pärimata ei osanud pressinõunik seda teha, kuid ei temal ega Postimehel õnnestunud Faktulinit terve esmaspäevase tööpäeva kestel tabada.
Eile, teisipäeva hommikul suutsid pressiesindajad Faktulini lõpuks leida. Too teatas neile, et võib ajakirjanikule nõunikutööst rääkida alles reedel ja vaid silmast silma. Et pressiesindaja ei osanud seletada, miks on vaja lihtsatele küsimustele vastamiseks neli päeva ette valmistuda, soovitati pöörduda Faktulini enda poole.
«Tunnen end natuke haigena,» põhjendas ametitelefonil vastanud Faktulin. Pärast korduvaid palveid lubas ta siiski, et suudab ka kolmapäevaks e-kirja teel loetleda nõunikuna tehtud töid.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.