Eile said poolsada indoneeslast abi Eesti meedikutelt, kirjutab Postimees.
15-liikmeline päästemeeskond asus laupäeval kannatanuid abistama Indoneesias Sumatra saare põhjaosas Acehi provintsis, tsunami hiidlainetes kaks nädalat tagasi kõige armutumalt purustatud piirkonnas.
Meeskonna juhi Mart Haljaste sõnul tegid viis arsti ja viis meditsiiniõde eile provintsi pealinnas Banda Acehis Fakinahi traumakeskuses 11tunnise tööpäeva.
«Vastuvõtuosakonnas käis töö täie auruga, abi sai ligi 50 patsienti. Peamised vigastused on mädanevad haavad ja rindkeretraumad, paljusid piinab kopsupõletik,» lausus Haljaste.
Eesti meedikud moodustavad Fakinahi haiglas ühismeeskonna Austraalia arstidega. «Saime pärast väntsutusi tööle hakata, meeleolu tõusis. Tänasega (pühapäevaga) oleme väga rahul,» ütles Haljaste.
«Olukord on palju hirmsam, kui telepildis nägime,» ütles Haljaste. «Haigla, kus töötame, asub 200 meetri kaugusel tsunami löögialast. Sealne pilt on äärmiselt masendav. Varemed, lademes prahti, iga päev leitakse uusi ohvreid.»
Eesti on kannatanute abistamiseks eraldanud ligi 7,3 miljonit krooni, sellest moodustab riiklik abi 4,7 ja eraannetused 2,6 miljonit. Valitsus on otsustanud saata Indoneesiasse ka teise meedikute rühma.
Seotud lood
“Energeetikas levib müüt, et vana töötab jätkuvalt edasi ehk saame vana ja fossiilsetel kütustel põhineva mudeliga edasi minna. Kuna investeeringud energeetikasse on suured, siis aus oleks uutesse võimsustesse tehtavate investeeringute kõrvale tuua ka summad, mida on vaja vanade seadmete töökorras hoidmiseks,“ rõhutab saates Utilitase juht Priit Koit. „Sellisel juhul pole need vahed suured ja tuleb investeerida õigetesse asjadesse, sest investeerida tuleb niikuinii.“