Kaido Einama • 24 jaanuar 2005

Yamigo teeb mobiilist kommunikaatori

Kui tavaliselt on sellised lisasuhtlusvahendid uutes telefonides võimalikud mõne Java programmeerimiskeeles loodud programmi allalaadimise abil, siis soomlaste Yamigo läheneb asjale teisiti. Telefoni ei laeta midagi, vaid kasutatakse ära telefonis olevat lisamenüüd sõpradega sõnumite vahetamiseks. Selles lisamenüüs olevad kontaktid suhtlevad üksteisega Yamigo serveri vahendusel, mis võib sõpradega suhtlemise võimaluste hulka lülitada kõik levinumad suhtlustarkvarad ja veel palju muud. Telefoniomaniku saadetud sõnumid lähevad maksustamisele GPRSi hinnakirja järgi, vastuvõetud teated tulevad telefoni WAP-sõnumina.

Peale sõpradega suhtlemise aitab Yamigo serveriteenus mobiili tellida ka kõikvõimalikku olulist infot. Näiteks võib nimekirja lisada nn uudisteagente, mis edastavad telefonikasutajale olulisemaid teateid.

Yamigo näeb mobiiltelefonis välja umbes samamoodi nagu MSN. Sony Ericssoni telefonidel tuleb üles otsida menüü alajaotus ?Minu sõbrad?, enne aga registreerida omale lehel yamigo.com kasutajakonto ja selle all sisestada andmed kõigi suhtlustarkvarade kohta, mida soovitakse telefonis kasutada. Kui see tehtud, tuleb telefoni sisestada kasutajakonto, serverinimi, kasutajatunnus ja parool. Nüüd saate siduda telefoniraamatus olevaid kontakte suhtlustarkvara nimekirjas olevate kontaktidega ja seejärel võite telefonis sõbra nime valides ise määrata, millist suhtlemiskanalit tema poole pöördumiseks kasutada: kas mobiilsidevõrku, e-posti, mobiilide vahelist vahetut suhtlust või mõnd suhtlustarkvara. Nimekirjas on ka näha, kas sõber on hetkel kättesaadav ehk online, hõivatud, eemal vms. Yamigo nn sõpradeteenuse kasutamine ei erine tavalisest suhtlustarkvarast väga palju, kuid lisab sinna mitmed uued suhtlemisvõimalused.q

Vaata ka www.yamigo.com

Hetkel kuum