10. mai 2005 kell 15:22

Putin: Venemaa allkirjastab «rumalate nõudmisteta» piirileppe

Venemaa president teatas, et Venemaa on valmis Eesti ja Lätiga piirilepet allkirjastama, ent seda vaid ilma 'rumalate territoriaalsete lisanõudmisteta.'

'Me oleme valmis Eesti ja Lätiga piirilepped allkirjastama, kuid loodame, et nendega ei kaasne sisuliselt rumalaid territoriaalset laadi nõudmisi,' teatas Putin EL-Venemaa tippkohtumise järgsel pressikonverentsil esinedes, lenta.ru. uudise vahendas Postimees Online.

Putin nimetas Läti piirileppega seonduvaid läbirääkimisi kommenteerides täielikuks jaburuseks olukorda, kus üks tänapäeva riik soovib allkirjastada piirileppe ning esitab samal ajal teisele osapoolele territoriaalseid nõudmisi.

Tema hinnangul ei vasta see Euroopa ülesehituse vaimule ja sellele, mida Venemaa koos Euroopa Liiduga ette on võtnud.

'Me oleme valmis ootama, kuni meie kolleegid tegeliku töö tegemiseks piisavalt arenevad ja on valmis dokumente allkirjastama,' teatas Putin.

'Me kutsume Läti poliitikuid üles lõpetama poliitilise demagoogiaga tegelemine ja asuda konstruktiivsele koostööle. Venemaa on selleks valmis,' kinnitas ta.

Samal ajal kinnitas Venemaa peaminister, et andis välisministeeriumile korralduse allkirjastada piirilepe Eestiga.

'Eestiga meil, tänu jumalale, probleeme ei ole,' kinnitas Putin.

Ta kinnitas, et eestlased võtsid läbirääkimistel oma huve kaitsva pragmaatilise seisukoha ja nüüd on jõutud piirileppe allkirjastamiseni.

Putini sõnul ollakse valmis piirilepet allkirjastama, kuigi Eesti president võttis vastu Kremli meelest eksliku otsuse Moskvas toimunud 9. mai pidustustele mitte sõita.

Putin soovitas ka Balti riikidel lõpetada Molotov-Ribbentropi pakti pidev mainimine, kuna NSV Liidu Ülemnõukogu juba mõistis selle 1989. aastal hukka.

Hetkel kuum