Inno Tähismaa • 22. august 2005 kell 11:16

Naissaare rannast leiti mürgist ainet

Harjumaa päästeteenistuse teatel leiti reedel Naissaare rannast pulbrit, mis esialgsete analüüside järgi võib olla väga mürgine.

Meri oli randa uhtunud umbes 30-liitrise metallanuma, mille kaas oli pealt ära tulnud ning keemiline aine linti ühendatud kotikestest välja pudisenud ligi 70 meetri pikkusele rannaribale, vahendas Postimees Online Harjumaa Päästeteenistuse pressiesindaja Kirill Teiteri infot.

Päästetöötajad puhastasid ja kontrollisid randa 70 meetrit leiust kummalegi poole, ainet korjati kokku kaks suurt kilekotti, kokku 10-15 kilogrammi.

Nädalavahetusel tehtud esialgse analüüsi järgi on tegemist fosforvesiniku PH3 ehk fosfiini mingi ühendiga, mida kasutatakse teatud tehnoloogiaprotsessides ja mis on väga mürgine.

«Tervisekaitse arvates oli sama aine gaas põhjustanud kaks aastat tagasi kolme töömehe surma, kui nad puhastasid kanalisatsiooni Balti laevaremonditehase territooriumil,» rääkis Teiter.

Kas Naissaarel leitud mürk on pärit mõnelt laevalt või sattus randa kuskilt mujalt, pole veel teada. Pole ka teada, kas leitud tünn oli ainus või on neid meres rohkem, lisas ta.

Päästeteenistus palub inimestel, kes märkavad Tallinna ümbruses või mujal Harjumaa rannas või saartel kahekaupa pikemasse linti ühendatud või üksikuid kotikesi, mis sisaldavad valget pulbrit, teatada leiust hädaabinumbril 112.

Hetkel kuum