Eda-Liis Kann • 11. oktoober 2005 kell 22:00

Igale üritusele leiab sobiva koha

Peokoha rendi mõistlik suurusjärk on üldiselt kuni 20 protsenti ürituse eelarvest, millest pool kulub kujunduseks.

Konverentsid 20 000?200 000 kr

Sakala keskusPärnu kontserdimajaEesti Näituste messikeskus

PlussidHead tehnilised võimalused, mahutavad palju.

MiinusedRuumid on kas liiga suured või siis liiga väikesed.

Rong, laev 100 000?500 000 kr

PlussidOriginaalne ja teistsugune.

MiinusedKallis. Erirong 100 000 ja vagun 40 000 krooni. Laev on veelgi kallim. Nt AutoExpress küsib 4tunnise mereretke eest miljon krooni.

Tallinna teletorn ? 20 000 kr

Plussidsuurepärane vaade ja ehe õhkkond.

MiinusedÜle 60 inimese ei lubata.

Suured hallid 20 000?200 000 kr

Saku SuurhallPremia jäähallOnistari tennisehallTallinna LinnahallKalevi spordihall

PlussidSuurtes hallides on head tehnilised võimalused. Mahutavad palju. Sobivad kõrge hinna ja hea mahutavuse (10 000 inimest) tõttu suurteks avalikeks reklaamiüritusteks.

MiinusedKallis. Iga liigutus maksab, nt garderoob, mis mujal on üldjuhul hinna sees. Vanades hallides võib tehnika alt vedada.

Kultuurimajad 500?1000 kr

PlussidOdav, nostalgiline.

MiinusedÜldjuhul on need hooned amortiseerunud, nõuavad palju raha kujundusele. Tehnika võib alt vedada.

Mõisad ? 15 000?20 000 krooni

Maarjamäe lossMaarduSakuSaustiSaue

PlussidSobivad ideaalselt stiilipidudeks, firmakoolituseks või seminarideks. Meeskondadel on võimalik eraldi ruumides grupitööd teha. Ilus mõisapark.

MiinusedMõisad on suhteliselt klassikalised ja paljukasutatud peokohad. Ruumid väikesed, kuhu korraga suurem kollektiiv ei mahu. Väiksema kollektiivi puhul on aga oht, et inimesed hajuvad eri saalide vahel ära.

Avalikud joogi- ja söögikohad

restoranidpubidbaaridööklubid

PlussidPubisid ja baare kasutavad kõige rohkem väikefirmad. Suurfirmadele sobivad aga hotellide restoranid ning ööklubid. Eriti huvitav on külastada erinevaid rahvusrestorane.Kui tellida söök, jook, siis üüri kui niisugust eraldi ei ole. Lisaks on tasuta teenindus ja olemasolev tehnika, mille rentimine on muidu üsna kallis.

MiinusedVähene eriolukordade kogemus. Ebameeldivaid üllatusi võib tulla nii köögist kui ka teeninduspersonalilt. Hotellirestoranid võivad vahel küsida väikest lisatasu selle kompenseerimiseks, et hotellikülalistele on restoran suletud. Liiga tavaline lahendus.

Teatrid, näitusesaalid ? kuni 50 000 kr üritus

kõik teatridRotermanni soolaladuKanuti Gildi saalMustpeade majaBotaanikaaedTallinna Linnahall

PlussidHäid tehnilisi võimalusi pakuvad teatrid. Eri teatrid küsivad suhteliselt sarnast rendihinda, mis samas on mõnevõrra madalam kui teiste sama suurte ruumide puhul.Väga nõutud ja ürituste korraldajate seas populaarne koht on ka Rotermanni soolaladu, mis on 80% ajast näituste all. Rotermanni soolaladu mahutab maksimaalselt 500 külalist.Ka vanalinnas leidub erinevaid põnevaid kohti. Näiteks Von Krahli teater mahutab kahe korruse peale kokku ca 500?600, Mustpeade maja 25?450 inimest ning Kanuti Gildi saali ja tantsuruumi võib kutsuda kuni 300 külalist.Linnahalli kontserdisaal mahutab 4200 inimest ja Tallinna lauluväljaku siseruumidesse mahub kuni 1000 inimest, kuid nende õdusaks muutmiseks tuleb omajagu tööd teha.

Ettevõtja enda tootmisruumid ? 0 kr

PlussidTihti jäetakse kasutamata ettevõtte enda tootmisruumid. Ettevõtjad ei oska näha tööruume alternatiivsete tegevuste kasutamiseks. Teinekord on tore kutsuda kliendid just endale külla. Renti ei pea sentigi maksma, kuid selle võrra kulub kaunistustele ja tehnikale rohkem.

Mahajäetud tehaseruumid ? kuni 50 000 kr

PlussidEesti üritusturundusfirmad on kõvasti arenenud ning heade ja originaalsete ideede taha pidu ei jää.Eemaletõukavast, kõledast, suurest tehaseruumist saab ümberkujundatult hubase ja ülipiduliku VIP-ruumi. Sellise suurürituse täislahenduse eest tuleb välja käia 100 000?500 000 krooni.

Varjualused 1000 kr

PlussidLisaks telkidele sobivad suvel ürituse korraldamiseks ka varjualused. Eriti mugavad on täispuhutavad varjualused. Kuna neil puudub jäik kandekonstruktsioon, on neid kerge püstitada ja teisaldada (mahuvad lahedalt ka suuremasse sõiduautosse).

MiinusedVäike mahutavus (kuni 20 inimest). Nende rendihind on 700 krooni päev, kasulikum oleks väikefirmal see endale 60 000 krooni eest osta ning lasta peale teha firma logod. Siis saaks katusealust kasutada aasta ringi erinevatel üritustel, nt messidel.

Lauluväljak 7500?14 500 kr

PlussidVõimalus valida väga paljude ruumide vahel või rentida kogu maja. Just valmis Cafe Gustavi nimeline ca 60 inimesele sobiv lounge. Mahutab kuni 5000 inimest kolmel korrusel. Teisel korrusel avaneb hingemattev vaade merele. Olemas on kõikvõimalikud ürituste korraldamiseks vajalikud tarvikud. Hinnad paindlikud. Hea parkimine. Soovitatav on broneerida 2?3 kuud varem, aga alati võib proovida, ikka leidub tühje päevi või mõnikord ütleb mõni klient ära vms.

Telk ? 10 000?500 000 kr

PlussidSuur telk mahutab palju inimesi, üritus toimub vabas õhus. Telki annab püstitada kuhu iganes ? kas linnaväljakule, metsalagendikule või randa. Selline lahendus võimaldab luua täpselt sellise suuruse ja kujuga ruumi, nagu parasjagu on vaja.Ilmast või aastaajast ei ole põhjust end häirida lasta ? isegi külma ilmaga on võimalik telk nii soojaks kütta, et seal võib kas või bikiinides pidu pidada. Täiusliku rannameeleolu tekitamiseks võib ka liiva põrandale laotada. Telgi suurust tuleb arvestada kaks ruutmeetrit inimese kohta. Võimalused meeleolukat üritust huvitavas kohas korraldada on telgi puhul piiramatud.

MiinusedTelk hakkab end ära tasuma, kui külalisi on üle neljasaja. Kui tahetakse raha kokku hoida ja loobutakse soojapuhuri rentimisest, võib hakata külm.

Hetkel kuum