PM: GoBus vahetab ostetud väikebussifirma juhid välja

22. mai 2006, 08:05

Sügisel firma Automen ostnud GoBus kõrvaldab ettevõtte juhtimisest selle endised omanikud Aivar Söödi ja Einar Avastu.

Tartlaste poolehoiu võitnud väikebussid nopivad jätkuvalt GoBusi bussidelt kundesid. Tulevikus liidab GoBus Automeni ilmselt endaga ja eraldiseisev firma kaob, kirjutab Tartu Postimees.

Ilma dotatsioonita kasumit teeninud Automeni kuldajad olid siis, kui väikebussid ehk niinimetatud kutsikad Connexi busside nina alt kliente ära napsasid. GoBus soovis linna bussiliiklust korraldama asudes sellise tülika konkurendi kontrolli alla saada.

Poolte jutust joonistub nüüdki välja, et uus omanik lootis Automeni endistelt omanikelt ettevõtte kiiremat ümberkujundamist konkureerivast firmast GoBusi suuri busse toetavaks ettevõtteks. See tähendab, et firma teeks oma linnagraafiku hõredamaks ning pikendaks marsruute ka linna lähivaldadesse.

Samuti soovib GoBus Automenilt tuge maakonna- ja linnaliiniliiklusele siis, kui sõitjaid on suurtele bussidele liiga vähe. Ehkki esimesed sammud uues suunas ka tehti, ei jäänud GoBus nende tempoga nähtavasti rahule.

GoBusi juhatuse esimees Aivo Pärn toob Pärn toob 'poolte kokkuleppel' lahkumise üheks põhjuseks ka selle, et selline kaheliikmeline juhatus läks liiga palju maksma.

Sööt ja Avastu jätkavad tööd Automenis 1. juunini. Ettevõtte uueks juhatajaks saab Mati Paju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing