Saaremaa-Ventspils laevaliinil käivitub suvine tihedam sõidugraafik

15. juuni 2006, 13:07

Saaremaa-Ventspils laevaliin saab tihedama sõidugraafiku ning nädalas hakkab toimuma kümme reisi.

Saaremaa Laevakompanii tütarettevõtte SSC Ferries poolt opereeritaval Saaremaa-Ventspils laevaliinil käivitub tiheda sõidugraafiku 19. juunil ning selle järgi sõidetakse 31. augustini, teatas ettevõte.
SSC Ferries juhatuse liikme Anu Lombi sõnul on hooaeg alanud väga edukalt ning nõudluse tõttu on juba enne suvegraafiku jõustumist liidetud jaanipäevaperioodile kolm täiendavat reisi.

Seoses täiendavate reiside lisandumisega sõidugraafikutesse, muutuvad veidi ka mõningate teiste reiside väljumisajad. Mõntust hakkab laev väljuma igal teisipäeval kell 18, kolmapäeval ja neljapäeval kell 16, laupäeval kell 8 ning pühapäeval kell 16. Ventspilsist toimuvad reisid suvise graafiku järgi vastavalt teisipäeviti kell 8, kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 10 ning reedeti ja laupäeviti kell 18.

Jaanipäevaperioodil lisanduvad 23. juunil kell 8 Ventspilsist ja 14 Mõntust väljuvad reisid, Ventspilsist kell 18 väljuma pidanud reis lükkub seega paar tundi edasi. Pühapäeval, 25. juunil toimub Mõntust kell 16 väljuma pidanud reis varem, ehk kell 14 ning lisandub õhtune reis kell 20 Ventspilsist. Seoses muutustega sõiduplaanis jääb ära 27. juunil kell 8 väljumine Ventspilsist.

Suvise sõidugraafikuga rakendub ka uus hinnakiri, mille alusel on ajavahemikus 19. juuni kuni 31. august reisijapileti hinnaks 330 krooni, edasi-tagasi pilet 530 krooni, 11-17-aastase lapse pilet vastavalt 220 ja 330 krooni. Sõidukite üleveo hinnad on siis alates 460 kroonist ühel suunal ning 740 kroonist edasi-tagasi. Lasteekskursioonidele kehtivad soodustused terve hooaja vältel. SSC Ferries pakub ka reisipakette, vahendab majutust mõlemas sihtpunktis ning Ventspilsist lähtuvate rahvusvaheliste laevaliinide pileteid.

Saaremaa-Ventspils liinil reisijaid teenindav parvlaev Scania võtab peale kuni 300 reisijat ja 60 väikesõidukit. 63-kilomeetrise meretee läbib laev orienteeruvalt nelja tunniga.

Mõntu sadam asub Saaremaal, Sõrve sääre lähistel 43 kilomeetri kaugusel Kuressaarest ning sinna viib ettetellimisel ka Kuressaarest spetsiaalne buss. Ventspilsis sildub laev otse vanalinnas asuva kai ääres, kust linna südamesse jõudmiseks kulub jalgsi ligikaudu 15 minutit.

Saaremaa-Ventspils laevaliin võitis mullu ka Läti Turismiagentuuri poolt välja antava aasta parima uue turismitoote auhinna.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing