Raha kokkuhoiuks jälgib Madis sügiseti poodides allahindlusi

Triin Rebane 01. september 2006, 00:00

15aastane Viimsi Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Madis Toomela saab kuus 1000 krooni taskuraha. Tema suurimaks väljaminekuks on söök ja jook, millele kulub 500 krooni kuus.

Lisaks söögile ja joogile meeldib Madisele raha kulutada meelelahutusele. Madise jaoks tähendab meelelahutus kinos käimist, arvutimängude, CDde ja muu sellise soetamist.

Riideid ostab Madis alati pärast sünnipäeva selleks puhuks kingitud raha eest. Allahindlused mängivad Madise jaoks rolli sügisel, sest siis tahab Madis just kõige rohkem uusi asju osta. Tema meelest on mõttekas osta asju just allahindluste ajal, sest siis saab soovitud asja parema hinnaga.

Oma taskurahast ei pea ta tasuma koolitoidu eest. Selleks annab ema eraldi 260 krooni kuus. Kui noormehel raha otsa saab, kuid hädasti raha vaja, siis küsib ta alati juurde. Siiani pole sellega probleeme olnud.

Madis on ka kooli kõrvalt tööl käinud. Selle aasta kevadel töötas ta kasvuhoones. Tegi seal kõike, mida tarvis - tassis mulda, lilli, istutas taimi ümber jne. Palgaks oli 25 krooni tunnis. Madis töötas nii palju, kui parajasti tahtis. Selline tööviis sobis kooli kõrvalt ideaalselt. Kogu teenitud raha pani ta kõrvale ja ostis selle eest hiljem vennale sünnipäevaks mp3-mängija. Üle jäänud raha eest plaanib ta osta kooliasju ning riideid.

Madis eelistab sularaha, sest siis on täpselt teada, kui palju raha taskus on. Ei pea pangaautomaati otsima ning arvet vaatama.

Noormees peab end rahalaristajaks, kuigi tema igakuised kulutused pole suured. Kui tal on raha, siis poes hinnad suurt rolli ei mängi. Hindasid jälgib ta siis, kui raha vähe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing