10. oktoober 2006 kell 10:14

Ülemiste ristmiku ümberehitus algab sel aastal

Tallinna Linnavalitsus valmistab ette riigihanke konkurssi, et teostada Ülemiste ristmiku ümberehitustööd vastavalt äsja valminud K-projekti ümberehitustööde projektile, teatas linnavalitsus.

Ümberehitustöödega loodetakse alustada veel enne talvekülmade saabumist.

„Tallinn on viimastel aastatel kiiresti arenenud ning autode arv linnas on märkimisväärselt kasvanud,” rääkis Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli. „Kõige olulisem on linna peamiste väravate läbilaskevõime suurendamine. Ülemiste ristmik on Tallinna üks tähtsamaid tuiksooni ka seetõttu, et ta asub teel lennujaamast kesklinna.”

„Koostöös Ülemiste Cityga valmis ümberehitustööde projekt, mille teostudes on võimalik väga hästi ära kasutada need läbitavuse parandamise võimalused, mille rakendamiseks piisab väiksemamahulistest ümberehitustöödest,” selgitas abilinnapea Olga Sõtnik. „K-projekti koostatud ümberehitusprojekti kohaselt ehitatakse veidi ümber ristmiku Lennujaama poolne ots. See võimaldab Tartu maanteelt linna sõitvatel autodel kasutada efektiivsemalt sõiduradasid pööramaks Järvevana teele või sõitmaks Tallinna kesklinna.”

Olga Sõtniku sõnul laiendatakse ühtlasi Suur-Sõjamäe tänavalt ristmikule suubuvat osa, lisades sinna üks sõidurida, mis annab kesklinna sõitvatele autodele mugavamad võimalused parempöörde teostamiseks.

AS Ülemiste City juhatuse esimehe Gunnar Kobini sõnade kohaselt on Ülemiste ristmiku ümberehitus oluline ka seetõttu, et pärast Smuuli tee üle raudtee kulgeva pikenduse valmimist muutub oluliselt piirkonna liikluskorraldus. „Ülemistest on kujunemas üks Tallinna tähtsamaid transpordisõlmi ning selle lahendamine vajab terviklikku lähenemist,” märkis Gunnar Kobin.

Hetkel kuum