15. november 2006 kell 10:21

Sotsiaaltöötajat ähvardati taaskord tappa

Harju maakohus mõistis eile kiirmenetluse korras vangi 36aastase mehe, kes esmaspäeva hommikul tarvitas vägivalda ja ähvardas tappa Tallinna sotsiaaltöö keskuse töötajat.

Mees meenutas ametnikule tänavu 11. oktoobril aset leidnud juhtumit, kus eluheidik oli noaga rünnanud sotsiaaltöötaja Tatjanat ja ähvardanud naist tappa. Aleksandr ütles, et Svetlanaga juhtub sama, teatati prokuratuurist.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Külli Aasa sõnul sai konflikt alguse sellest, et 36aastane Aleksandr, kelle üürileping oli Akadeemia tee sotsiaalmajas lõppenud, üritas minna külla seal elavale naisele. Kuna mees oli joobes, paluti tal lahkuda. Aleksandr muutus seepeale agressiivseks ning ähvardas sotsiaaltöö keskuse filiaali koordinaatorit Svetlanat.

Prokuratuur süüdistas meest episoodis, kus ta haaras teise sotsiaaltöötaja käest veinipudeli, mida viimane üritas vastavalt sisekorraeeskirjale ära visata. Selle käigus haaras mees sotsiaaltöötaja Tatjana käest ja tekitas Tatjanale valu ja marrastusi.

Tegemist oli sama sotsiaaltöötajaga, kes langes asotsiaalist mehe rünnaku alla ka oktoobri keskel.

Politsei pidas Aleksandri kinni ning prokurör esitas talle süüdistuse ähvardamises ning kehalises väärkohtlemises ja saatis ta kiirmenetluse korras kohtu ette.

Hetkel kuum