Tartu ümber tõstavad pead tööstuspargid

Väinu Rozental 11. detsember 2006, 00:00

Tartu piirkonda kavandatavast kuuest tööstuspargist on kõige kaugemale jõutud Vahi ja Ülenurme tööstuspargis, kuhu on rohkem kui 20 miljoni krooni eest rajatud kommunikatsioonid ning infrastruktuur. Mõlemas tööstuspargis käib vilgas ehitus. Mõnes Tartu piirkonna tööstuspargis on müüdud aga alles esimesed krundid ning mõned on lausa projekteerimisstaadiumis.

"Tööstusparkide turunišš on unest ärkamas," ütles OÜ Anovela Kinnisvara juhatuse esimees Alan Uibo, kes on ühtlasi Tartu lähipiirkonnas kahte tööstusparki arendava OÜ Rending osanik. "Nõudlus linnalähedase tootmismaa järele üha suureneb, sest linnas on firma laienemine piiratud." Ülenurme tööstuspargis oli esimene avamispidu oktoobri algul, kui uutesse ruumidesse kolis Photopointi nime all tegutsev hulgikaubandusfirma AS Nordic Digital.

Tartu tööstusparkide esimene asukas, tehnoplastide töötleja OÜ Tööstusplast alustas Vahi tööstuspargis tootmist eelmise aasta oktoobris. "Juba tegutsev firma ja rajatud infrastruktuur on olnud kruntide müümisel oluline argument," tõdes Vahi tööstuspargi arendaja OÜ Piibeleht Arendus nõukogu liige Madis Soodla.

Järgmise aasta kevadel Vahi tööstuspargis veidi üle 30 miljoni krooni maksva kaubabetoonisõlme käivitava ASi Tartu Maja Betoontooted juhataja Vallot Manguse sõnul mõjutas uue tootmisüksuse asukohavalikut eelkõige see, et kõik kommunikatsioonid on olemas ning saab kõige kiiremini ehitusega alustada. "Oluline oli ka krundi soodne hind," lisas Mangus.

Vahi tööstusparki ehitab järgmisel aastal uue betoonisõlme ka Tartu Maja Betoontoodete konkurent AS Rudus Eesti. "Meil on Reolas betoonisõlm ja tahtsime, et teine tootmisüksus oleks teisel pool Tartu linna," põhjendas valikut Rudus Eesti juhatuse esimees Toomas Vainola.

Tartu linnavalitsuse kavandatavast kahest tööstuspargist on kõige kaugemale jõutud Ravila tööstuspargiga, mille ühele krundile ehitab uut tootmishoonet Kodumajatehase AS ja neljale krundile oodatakse enampakkumisi selle nädala reedeks. "Linn on huvitatud, et Ravila tööstuspargi maa-ala ruutmeetri kohta loodaks rohkem uusi töökohti ehk seal tegutseksid eelkõige tootmisettevõtted," rääkis Tartu linnavalitsuse osakonnajuht Urmas Ahven.

Tartu vallas asuvas Raadi tööstuspargis on esimene asukas, puidufirma AS Vinnal rahulolematu, sest arendaja pole suutnud lubatud trasse õigeks ajaks rajada.

"Vett lubati meile juba märtsis," räägib Vinnali direktor Ville Timmi. "Oleme tänaseks suurema osa tootmisest ümber kolinud ning teeme ettevalmistusi käivitamiseks, kuid vett oleme sunnitud tassima maja juurde veetud tsisternist."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing