Linnahallist saab suur konverentsi- ja kontserdikeskus

Annika Matson 19. detsember 2006, 17:41

Tallinna Linnahallist saab rahvusvaheline
konverentsi- ja kontserdikeskus, teatas linnavalitsus.

Tallinna linn soovib kujundada Linnahalli rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja kontserdikeskuseks, selleks kavatsetakse seada Linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõigus, vastavasisuline eelnõu on ülehomme linnavolikogu istungil päevakorras.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Linnahalli tulevik seotud kogu Tallinna mereäärse piirkonna väljaehitamisega. "Paljassaare ja Russalka vahelise ranna-ala üldplaneeringu üks eesmärke on Linnahalli kui unikaalse arhitektuuriteose integreerimine loodavasse linnalisse tänav-väljakulisse võrgustikku," ütles Aas. "Linnahalli hoonestusõiguse konkursi aluseks on Kesklinna sadamaala eskiis, Paljassaare ja Russalka vahelise ala üldplaneering, muinsuskaitse eritingimused ja konverentsikeskuse ruumiprogramm. Ühtlasi on sadamaala eskiisiga määratud põhitingimused: hoonete kõrgused ja maht, samuti vaatekoridorid, teede ja rannapromenaadi alad."

Linn on läbirääkimisi pidanud erinevate osapooltega ning kooskõlastus on saadud näiteks arhitektuuri ja ruumiprogrammi osas Linnahalli arhitekti Raine Karbiga ja Hotellide Liiduga.

Linn seab Linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõiguse, hoonestusõiguse tingimused on linnal ette valmistatud ning vastavasisuline eelnõu on ülehomsel linnavolikogu istungil päevakorras.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on hoonestusõiguse konkursi võitja kohustus ka arhitektuurikonkursi korraldamine. "Enne konkurssi ei ole otstarbekas detailplaneeringut kehtestada, näitena võib siin tuua Olümpia hotelli vastaskrundi, kus väga autoriteetse komisjoni poolt parimaks hinnatud töö elluviimiseks tuleb algatada uus detailplaneering," nentis Aas.

Tallinna linna ehitusmäärus võimaldab erandjuhuna sõlmida ka ainult detailplaneeringu rahastamise lepingu, mis jõustub detailplaneeringu algatamiseks vajaliku linnavalitsuse korralduse jõustumisel. Seega tellib linn ise detailplaneeringu, kuid selle rahastamise kohustus on hoonestusõiguse omanikul.

Linn kavatseb korraldada arhitektuurikonkursi uushoonestuse ideelahenduse saamiseks ja Tallinna Linnahalli rekonstrueerimiseks, arhitektuurikonkursi hindamiskomisjoni kavatseb soovib linn kutsuda Muinsuskaitse Nõukogu ja MTÜ Eesti Arhitektide Liidu esindajad, Linnahalli arhitekti Raine Karbi ning insener Ago Kuddu ja Tallinna Linnaplaneerimise ja Kultuuriväärtuste ameti esindajad.
Aasa sõnul väärtustaks Linnahalli aktiivselt kasutatavaks konverentsi- ja kontserdikeskuseks muutmine kogu piirkonda. "Nii Linnahallil kui ka kogu seda ümbritseval alal on suur arengupotentsiaal," kinnitas Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 17:41
Otsi:

Ava täpsem otsing