Parim talvekate aiale on lumi. Alati ei ole aga seda piisavalt. Seepärast kontrollige ilmade külmenedes, et külmaõrnad taimed oleksid hästi kaitstud.
Puudele, põõsastele ja hekkidele võib ka väga paks lumi liiga teha. Oksad võivad lume raskuse all murduda. Püüdke lund ettevaatlikult okstelt maha saada, kuid tehke seda õrnalt, et oksi mitte vigastada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sula ja külma ilma järsk vaheldumine võib liiga teha nii puutüvedele kui ka murutaimedele. Vesi tuleks sula korral murupindadelt ja okste harunemise kohtadest ära juhtida või tekkinud jää ettevaatlikult purustada.
Kui külma ja lund on parasjagu, hoidke aiateed lumest puhtad ja tundke talvest rõõmu. Lastele võiks aeda väikese liuvälja, kelgumäe või lumeskulptuuride pargi meisterdada.
Ärge unustage toitmast linde: kevadest sügiseni on nemad ju teie suured abilised taimekaitsetöödel.
Õhtul tehke lõhnav ja maitsev taimetee oma aia ürtidest. Istuge akna alla ja imetlege hämarduvas aias lumes hubisevat küünlaleeki.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Veebruarituisk. Talletage sellest talve ürgjõust midagi ka enesesse!
Veebruar on õige aeg alustada seemnevarude hankimist. Head seemned on liiga kallid, et uisapäisa toimida.
Kui tahate kevadel proovida mõnd uut taime kasvatada, uurige aiandusalast kirjandust. Kevadel selleks enam aega ei ole.
Aiaplaan vajab täiendust? Või olete uue maja omanik ja aeda veel polegi? On viimane aeg otsida endale isiklik aiakujundaja või harida end vastavat kirjandust lugedes ning mõtteid paberile visandada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Leidke aega puhta lume valevuse ja härmas puude imetlemiseks.
Autor: ÄP