Reformierakonda esindanud Meelis Atoneni sõnul on ta praegu palju optimistlikum kui varem, et poliitikud jõuavad ettevõtete tulumaksu küsimuses üksmeelele.
"Ettevõtete maksustamisel on määramatus suur ja vajame reformi," rääkis keskerakondlane Heido Vitsur, "ent kas võtta enne või pärast kasumi jaotamist, see pole niivõrd oluline küsimus. Võiks ettevõtete otsest maksukoormust vähendada."
Vitsuri andmetel on Euroopas maid, kus ettevõtete otsene maksukoormus on alla ühe protsendi. Eestis on vastav näitaja 1,5%.
Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor märkis, et investeeringuid tuleks kohelda võrdselt. See tähendab, et ei tohiks karistada investeerimise eest oma töötajatesse. "Me tahame, et investeeringud töötaks," ütles Nestor. "Tulumaksu kaotamisel võib saada välismaise surve põhjuseks, et emaettevõtted koonduvad Tallinna city'sse."
Isamaa ja Res Publica Liitu esindanud endise rahandusministri Taavi Veskimägi sõnul saab senist tulumaksusüsteemi säilitada maksuparadiisiks muutumise hinnaga või seadustades maksuvaba investeerimisreservi.
Rahvaliitlane Mart Opmann ütles, et poliitikud on kohanud välisdelegatsioonide vastuseisu ettevõtte tulumaksu kaotamisele. Klassikalise tulumaksusüsteemi taastamisel võiks ettevõtete tulumaks olla 10%, lisas Opmann. Kui tulumaksu üldse mitte võtta, tähendaks see tema kinnitusel, et näiteks Rootsi riik võiks edaspidi maksustada Hansapanga jaotamata kasumi.