Falck Eesti ASi eraklientide tehnilise valve müügijuht Taivo Kutser soovitab vedada juhtmed enne, kui ehitatav või remonditav sein läheb viimistluse alla, kuna hilisem paigaldus muutub lammutus- ja viimistlustööde võrra kallimaks.
Samas sobib raadiolainetega süsteem eelkõige korterisse, kus distantsid on lühemad. Ka võiks seda süsteemi kasutada nn pakettmajades, kuhu arendajad tihti valvesüsteemi panemata jätavad.
Teisalt soovitab Kutser juhtmeid vedades paigaldada süsteemi sõrmistik ka teisele korrusele, et üleval magajad saaksid esimese korruse ööseks valvestada.
Valvesüsteemi keskseade koosneb tavaliselt kaheksatsoonilisest trükkplaadist, mille põhjal tehakse ühendused anduritega. Keskseadme soovitab Liivet paigaldada kindlasti majja varjatud kohta, kus on tagatud toatemperatuur, vältimaks külmast tulenevaid tööhäireid.
Kutseri hinnangul muudab keskuse külma ees kaitsetuks just varuaku, mis on mõeldud töötama voolukatkestuse ajal ning jookseks külmaga lihtsalt tühjaks.
Raadiolainetega andurid on akutoite tõttu samuti külmakartlikud, teisalt jääb nende paigaldamisel ära tüütu kaablivedu. Seevastu juhtmetega süsteem töötab seinavoolu abil ja on külmakindlam. Seega ei sobi raadiolainetega andurid Kutseri kinnitusel näiteks suvilatesse ega teistesse talvel külmadesse ruumidesse.
Valvesüsteemidele, mis kutsuvad kohale valvemeeskonna, paigaldatakse ka raadiosaatja või telefonimodem, mis edastavad häire häirekeskusse. Liiveti andmeil on eramutel hoopis vähem levinud valvesüsteemile lisatud videokaamerad, mis häire korral edastavad häirekeskusse pildi häire kohast.
Valvesüsteemide tüüpilise paigaldusveana nimetab Liivet infrapunaandurite paigaldamist ruumi, kus tuuletõmbuses lehviv kardin ajab süsteemi häiresse. Samuti ei kiputa süsteeme eriti hooldama. Hooldustehniku peaks välja kutsuma vähemalt kord aastas, et eemaldada süsteemi tuimemaks muutev tolm ja tuvastada võimalikud rikked.