Vivatex Holdingu juhatuse liige Esko Parelo ütles, et laenu võetakse veidi üle 400 miljoni krooni ning selle raha eest peaksid viis kooli hiljemalt järgmiseks, 2008. aasta sügiseks korda saama.
"Pelgulinna Gümnaasium on juba töös," ütles Parelo, kelle sõnul on ülejäänud neli kooli projekteerimisel. Mis aga juhtub, kui ettevõte ei saa suure laenu teenindamisega hakkama, kas pank saab sel juhul Tallinna koolide omanikuks, Parelo öelda ei osanud. "Seda peate emaettevõttest küsima," suunas ta küsimuse Sõõrumaale.
Sõõrumaa ütles eile, et mis seal ikka imestada, hüpoteegi seadmine on ju loogiline asi, ega muidu ei saa finantseerida, kui hüpoteeki ei saa panna. Küsimusele, mis saab juhul, kui ettevõte ei saa laenu tagastamisega hakkama, kas siis jääb linn koolidest ilma, vastas Sõõrumaa huumoriga. "No siis on kool rootslaste oma ja kindlates kätes," lõõpis ta.
"Aga tegelikult jääb kool täpselt sinna, kuhu ta ehitatakse, ärimehed võivad vahetuda, pangad võivad vahetuda, aga kool jääb sinna ja kool tehakse korda. See on fakt ja see on põhiline," märkis Sõõrumaa.
Laenuga jännijäämise võimalust pole arutatud
Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles eile, et tema teada ei ole arutatud, mis saaks juhul, kui Vivatex jääks laenu tasumisega jänni. "See peaks olema välistatud," ütles Martinson.
"Kõik on ju laenuraha peale üles ehitatud, tähtis on see, et need viis kooli saavad täiesti korda." Küsimusele, kas ka teised Tallinna koolid sama skeemi kasutades korda saavad, jäi Martinson vastuse võlgu. "Ausalt öeldes ma täna asendasin Kaia Jäppineni (parasjagu puhkusel viibiv abilinnapea - toim.) selles küsimuses, ma pole teemaga kursis, jään vastuse võlgu," ütles Martinson.