Vene asepeaminister alustas Eesti-vastast kihutustööd

Koit Brinkmann 04. aprill 2007, 00:00

"Kiiresti on vaja jõuda valmis Ust-Luuga sadama ehitusega, et lõpetada Eesti eelarve toitmine transiitvedudega," lausus esimene asepeaminister Interfaxi vahendusel.

ASi Pakterminal nõukogu esimees Endel Siff pidas Ivanovi sõnavõttu Venemaa siseauditooriumile suunatuks. "Mis puudutab transiiti, siis minu arvates suurendab majanduslike suhete edasine piiramine veelgi Venemaa tähtsusetust tema naabrite jaoks," märkis ta.

Ivanovi eilne sõnavõtt oli ajendatud Eesti võimude kavatsusest viia mujale Tallinnas Tõnismäel asuv pronkssõdur.

Endine Eesti suursaadik Venemaal Mart Helme peab Ivanovi üleskutset järjekordseks trummilöömiseks ja fanfaaripuhumiseks. "Meie oma viga, et pronkssõdurit kohe ära ei koristanud, oleks teema juba unustatud. Nüüd toidame Vene propagandat."

Helme arvates ei suuda Ust-Luuga sadam rahuldada Venemaa kaubavahetuse kasvavaid mahtusid. Lisaks on seal madal laht, mida on vaja pidevalt süvendada ning talvel lisanduvad jäämurdmiskulud.

"Ei saa nad meist üle ega ümber," võtab Helme teema kokku.

Majandusministeeriumi nõuniku Heido Vitsuri sõnul on selliseid avaldusi ka varem olnud. "Kahtlemata mõnele selline üleskutse mõjub," ei pea ta avaldust tähtsusetuks, ent lisab: "Peale Venemaa on olemas veel Kasahstani ja Ukraina kaubad."

Vitsuri sõnul on kõik suurriigid protektsionistlikud ning kaitsevad oma turgu, kuid WTOsse astudes tuleb Venemaal nagunii reegleid liberaliseerida.

Tallinna linnavalitsuse teatel käis sel talvel Eestis turiste Venemaalt kolmandiku võrra rohkem kui varem.

Möödunud aasta detsembris ja tänavu jaanuaris ööbis Tallinna majutusettevõtetes ligi 17 500 Venemaa külalist. Venelaste kohalemeelitamiseks korraldas Tallinna ettevõtlusamet juba neljandat aastat kampaania, mille käigus kutsuti Eestisse aega veetma Moskva ja Peterburi elanikke.

Kampaania käigus tehtud küsitluse põhjal selgus, et üle poole soovivad tulla Tallinna ja kogu Eesti ringreisile. Sama populaarsed on venelaste seas aastavahetusreisid ja aasta alguse talvepuhkus Tallinnas. Ligi kolmandik sooviks siduda oma Tallinna reisi Helsingi külastamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing