20. aprill 2007 kell 7:07

Kiirvargad napsasid minutiga Elioni poest tosin digikaamerat

Öösel murti sisse Elioni kauplusse Haapsalus ja varastati minuti jooksul 12 digikaamerat. Posti tänava poodi tungiti sisse ukseklaasi lõhkumise teel umbes kella nelja ajal öösel.

Poodi valvab Falck, kes sai sissetungi häire kella 3.40 paiku ja jõudis sündmuskohale mõne minutiga, kirjutas Lääne Elu.

„Patrullauto oli sündmuskoha lähedal ja jõudis kohale poolteist kuni 2,5 minutiga," ütles Falck Haapsalu esinduse juht Tiit Moor. „See on ammu teada, et kiirvargused toimuvad umbes 30 sekundiga ja meie peame kohale jõudes vaid fakti nentima," ütles Moor. Tema sõnul ongi valve suurema varguse ärahoidmiseks. „Kiirvarguse vastu aitavad näiteks alumiiniumist trellid," pakkus Moor välja võimalikku lahendust.

Varastatud digifotokaamerad olid Elioni suhtekorraldusjuhi Raimo Matvere sõnul täiesti kasutamiskõlblikud. „Kaamerate puhul makette ei toodeta, mistõttu on ikkagi välja pandud originaalid," ütles ta ja lisas, et makettidena on välja pandud vaid osa mobiilidest.

Ööseks üldiselt korjatakse vitriinidest ära nii mobiilid kui ka sülearvutid, mõningad kaubad, sealhulgas digifotokad jäävad tavaliselt vitriini. „Nüüd ilmselt hakkame ka neid ööseks ära korjama," arvas Matvere.

Kuna samasse poodi on varemgi sisse murtud, püütakse turvameetmeid tulevikus tõhustada. „Meil on esindustes praegu olemas elektrooniline valve," avaldas Matvere.

Ka majaomaniku Ats Nottoni sõnul on plaan maja turvameetmeid karmistada, kuna viimase viie aasta jooksul on poodi sisse murtud neli–viis korda.

Hetkel kuum