EBSis kolm tippvaldkonna eriõpet

Triin Rebane 02. mai 2007, 00:00

Estonian Business Schooli ettevõtluse ja ärijuhtimise õppekavale lisanduvad järgmisest õppeaastast spetsialiseerumine panganduse, kinnisvara ning müügi valdkonnas.

Estonian Business Schooli (EBS) tegevdirektori Peeter Krossi sõnul valiti spetsialiseerumisteks need valdkonnad, sest need on ja need jäävad ka tulevikus etendama Eesti majanduses väga kaalukat osa.

Tudengitel on võimalik juba esimesel aastal valida neile meelepärane suund, millele tõsisemalt keskenduda.

Krossi sõnul on tegemist uue lähenemisega, kus üliõpilane saab juba esimese õppeaasta lõpuks piisava erialase ettevalmistuse, et siis soovi korral asuda valitud valdkonnas tööle.

Panganduse suunal on EBSi partner SEB Eesti Ühispank, kinnisvaras Arco Vara ja müügis Vain & Partnerid. "Need firmad pidasid EBSi ideed heaks ning tulid kohe sellega kaasa," lisab Kross.

SEB Eesti Ühispanga personaliarenduse ja koolitusosakonna juhataja Marju Aolaid ütleb, et kuna panga jaoks tähendab algav koostöö eelkõige andja rolli, siis ootab pank panganduse erialale hakkajaid ja ettevõtlikke noori, kes soovivad oma tuleviku siduda pangandusega.

Marju Aolaiu sõnul on lektoriteks SEB Eesti Ühispanga spetsialistid. Pärast lisaeriala läbimist pakub pank üliõpilasele praktikavõimalust ning võimalust töötada SEB Eesti Ühispangas terve suve. Uue õppeaasta algul on võimalik jääda edasi tööle ja jätkata õpinguid ülikoolis.

Aolaiu hinnangul peaksid tööandjad olema senisest rohkem kõrgkoolidele toeks ja tulema neile nii-öelda lähemale. "Seeläbi on võimalik firmadel kasvatada endale häid töötajaid ning aidata noortel ja õppivatel inimestel teha edaspidiseks õigeid valikuid," leiab Aolaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing