Mariliis Pinn • 7. mai 2007 kell 13:20

Eesti tudengid ei toeta leedukate uut Balti ketti

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) kutsub üles kõiki üliõpilasi rahumeelselt tähistama 8. mail Teise maailmasõja lõppu ning mitte osalema rahvakogunemistel.

EÜL kutsub Balti keti moodustamise asemel üliõpilasi järgima Heateo Sihtasutuse üleskutset ning viima nii eestlaste kui ka venelaste jaoks tähtsatesse kohtadesse valgeid lilli, teatas liit.

EÜLi juhatuse esimehe Eimar Veldre sõnul puudub hetkel vajadus uue Balti keti moodustamiseks. „Ühiskonnas lahvatunud lõhede ületamiseks on meil tarvis dialoogi ja ühendavaid tegevusi. Heateo Sihtasutuse algatus viia valgeid lilli mälestuskohtadesse on praegu parim viis, millega igaüks meist saab panustada Eesti rahva ühtsuse tagamiseks. Isiklik panus ühtsuse taastamisse annab enam kui üks massiüritus. Samuti võib Balti keti korraldamine eeskätt venekeelsete eestimaalaste seas esile kutsuda soovimatut reaktsiooni, mida pole meie ühiskonnal vaja," sõnas ta.

”Meie ühiskond elas eelmisel nädalal üle suure šoki. Pronkssõduri küsimus viis noorte huligaanitsemiseni ja suurte kahjudeni. Eestlased süüdistavad venelasi ja venelased eestlasi. Kahjud on nii materiaalsed kui ka moraalsed. Majad saab korda teha, kuid inimhing paraneb kaua. Kõigi eestimaalaste ühtsuse tagamiseks tuleb hoiduda kõigest, mis võib tekitada provokatsiooni ja reaktsiooni mõlemas kogukonnas,” märkis Eimar Veldre.

Hetkel kuum