Mariliis Pinn • 11. juuni 2007 kell 5:20

Nissi vallas põleb Elliste raba

Öösel vastu esmaspäeva jätkuvad kustutustööd Elliste rabas, teatas Põhja-Eesti Päästekeskus.

Eesmärk on lokaliseerida põlengu perimeeter, et järgnevatel päevadel saaks asuda põlengu kollete kustutamisele. Kella üheteistkümneks õhtul olid vabatahtlikud abilised põlengualalt lahkunud. Tule leviku kontrolli alla saamiseks tehtavaid kustutustöid jätkatakse viiekeümne päästetöötajaga.

Õhtul kella üheteistkümneks oli põlenguala suurus täpsustatud andmetel 60 hektarit. Kannatada on saanud nii rabapinnas kui metsaalune. Tuule vaibudes tule levik pidudrdus, põlemise intensiivsus vähenes ning mitmetes lõikudes saadi tule levik kontrolli alla.

Põlenguala levik Soosalu küla suunas on saadud kontrolli alla ning põleng küla majapidamisi ei ohusta.

Esmaspäeva hommikul planeeritakse kaasata kustutustöödele 60 päästetöötajat kõigist päästekeskustest ja 40 vabatahtlikku abilist Väike-Maarja Päästekoolist, Kaitseliidu Harju Malevast ja Eestimaa Looduse Fondist.

Tuletõrjetehnikast on kustutustöödel planeeritud kasutada 10 kustutusautot, 4 ATV-d, 1 amfiibauto ning 2 raskel maastikul liikumiseks mõeldud roomikmasinat Bandwagen. Õhust kustutamise ja põlengualast ülevaate saamiseks vajalike seirelendudega toetab Piirivalve lennusalk päästetöötajaid 2 kopteriga.

Hetkel kuum