13. juuni 2007 kell 15:42

Vahi alt vabanes pronksiöö rahutuste organiseerimises kahtlustatav Mark Sirõk

Täna vabanes vahi alt massiliste korratuste organiseerimises kahtlustatav Mark Sirõk. Riigiprokuratuuri hinnangul ei ole enam teda vaja vahi all hoida, kuna vähenenud oht, et ta paneks toime uusi kuritegusid.

Sirõk on endiselt kahtlustatav massiliste korratuste organiseerimises, kuid tema tõkendiks alates tänasest on elukohast lahkumise keeld, teatas riigiprokuratuur.

Riigiprokurör Laura Vaik ütles, et Mark Sirõki siiani vahi all pidamine oli põhjendatud ja seda toetasid kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendid. „Praeguseks hetkeks on vajalikud menetlustoimingud läbi viidud ja tema vahi all pidamine pole enam vajalik, kuna arvestades kujunenud olukorda ning kriminaalmenetluses kogutud informatsiooni, on langenud ära põhjendatud kahtlustus, et Mark Sirõk võib vabaduses jätkata kuritegude toimepanemist. Lisaks on tegemist alles noore inimesega, kes ei pruukinud täielikult mõista oma tegevuse tõsidust ja seda, et teda võidi seetõttu ka ära kasutada."

Mark Sirõk peeti kinni 27. aprillil ja Harju Maakohus võttis ta vahi alla päev hiljem, Tallinna Ringkonnakohus kontrollis vahistatuse põhjendatust mai keskel ning jättis noormehe vahi alla.

Jätkuvalt jäävad vahi alla massiliste korratuste organiseerimises kahtlustatavad Maksim Reva ja Dmitri Linter.

Hetkel kuum