14. juuni 2007 kell 12:21

Cardo Remmel: Eesti ei seisa omade eest, vaid võitleb kellegi teise rindel

Eesti Õlleliidu esimees Cardo Remmel kirjutas täna Eesti Päevalehes, et Eesti riik ei seisa alkoholiaktsiisi tõstes ja müügipiiranguid seades omade eest, vaid võitleb kellegi teise rindel.

"Väidan, et viimaste sündmuste valguses, kus kahe kuu jooksul on Eestist saamas Euroopa kalleim õllemaa ning üleöö on kehtestatud rida alkoholimüügi keelde väitega, et eestlast peab sooja suve eest kaitsma, võime tõdeda, et Eesti ei seisa omade eest, vaid võitleb kellegi teise rindel," kirjutas Remmel.

Remmeli arvates on kõige hullem see, et kõike seda tehakse alkoholipoliitika sildi all, "mille taga on näha küll poliitikat, aga kindlasti mitte alkoholipoliitikat".

"Eesti turistidevoo suunamine Riiga on Läti tänase valitsuse üks teadlikke poliitikaid, et saavutada majandusedu Baltikumi keskusena. Selle tarvis hoitakse kordi madalamal tasemel oma makse kaupadele, mis turiste tõmbab," selgitas õlletootjate eest seisja, kelle sõnul on Eesti aktsiisitõusu ja müügipiirangute otsused ainult vesi Läti turismiveskitele ja teadliku töö tulemus, millele Läti valijad oma elatustaseme tõusu tõdedes aitäh ütlevad.

"Põhjanaaber Soome on olnud alates Eesti liitumisest Euroliiduga valveseisundis ja teinud kõik, et Eestis alkoholiaktsiis tõuseks ja oma tootjad konkurentsivõimet ei kaotaks," kirjutas Remmel.

Hetkel kuum