Eesti Õlleliidu esimees Cardo Remmel teatas
saadetud kommentaaris, et Eesti alkoholitarbimise statistika teevad kõrgeks
turistide ostud.
Eestit külastab aastas kolm korda enam turiste, kui on kohalik täisealine elanikkond, mistõttu meie alkoholitarbimise statistika teevad kõrgeks turistide ostud, mitte kohaliku elanikkonna tarbimisharjumused. Seetõttu ei ole põhjendatud poliitilised väited, et Eestis on vaja alkoholimüüki piirata, leiab Eesti Õlletootjate Liit.
"Poes ja pubis ei tehta märget, kas joogi ostis eestlane, soomlane või inglane," Remmel. Ta möönis, et arvestades, et Eestis käib aastas ligi 3 miljonit turisti, kellest 56% toob Eestisse tuleku põhjusena nii odavat kui ka kvaliteetset alkoholi, ei näita Eesti alkoholistatistika mitte ainult eestlaste, vaid ka Eestit külastavate turistide tarbimist. Eestit külastavate turistide arv ületab Eesti täiesealist elanikkonda mitmekordselt.
Remmeli väitel on asja iroonia veel selles, et Eestis müüdava alkoholi liitri ostavad suuremas osas Soome kodanikud, kus alkoholi müük on riiklikult piiratud ja aktsiis kõrge.
Eesti Konjunktuuriinstituudi läbi viidavas alkoholituru uuringus on arvestatud alkoholi tarbimise statistikasse nii legaalne kui illegaalne müük, maha on arvestatud Eestist välja viidud alkohol, kuid siin joodud alkohol sisaldub numbris. Väikeriigid nagu Luksemburg ja Andorra on teinud omalt poolt pöördumise ka Maailma Tervishoiuorganisatsioonile (WHO), selgitamaks, et väikeriikide kõrge alkoholitarbimise statistika on suuresti tingitud kõrgest turistide arvust.
Eesti Konjunktuuri Instituudi viimane alkoholitarbimise uuring näitas, et Eestit külastavate turistide jaoks on Eestisse tuleku põhjuseks 56% osas odav, kuid kvaliteetne alkohol. Eestit külastab aastas 3 miljonit turisti. Eestis elab 1,3 miljonit elanikku, neist täisealisi 1 miljon.