Agnes Ojala • 27. juuni 2007 kell 10:45

Transpordiamet: maratoni korraldaja ei täitnud ohutustingimusi

Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Vello Lõugase sõnul on Tallinna Maratoni korraldajale juba kolm aastat tehtud ettekirjutisi, kuid neid ei ole kuulda võetud.

"Tegime oma otsuse politsei otsuse põhjal. Ka politsei ei andnud ürituse korraldamiseks luba. Ütlesime eelmisel aastal pärast maratoni lõppu, et järgmisel aastal tuleb liiklusohutus tagada ja trass liiklusest eraldada, vastasel korral maratoni korraldada ei saa. Raspel (korraldaja Rein Raspel - toim) aga ei ole midagi muutnud," rääkis Lõugas.

Lõugase sõnul on jooksul liikluskorralduslikult paraku probleeme olnud viimasel kolmel aastal. Võistlus on toimunud tänaval, kus politsei on olnud sunnitud liiklust lahti lükkama. "See ei ole normaalne. Rada peab jooksuks olema suletud ja nii trassi kui jooksjate turvalisus tagatud," leidis ta, lisades, et Raspelile on viimastel aastatel luba antud lootuses, et korraldaja end muudab. "Paraku aga seda näha ei ole," sõnas Lõugas.

Linna otsusega liitusid ka Viimsi vald, mille territooriumil oli kavas osa distantsi läbida, ning spordi- ja noorsooamet. Lõugase sõnul on linn igati spordiürituste korraldamise poolt, kuid selleks peavad siiski olema täidetud vajalikud tingimused.

Hetkel kuum