17. september 2007 kell 15:20

Maripuu: suur HIV-nakatunute arv on Eestis probleem

Sotsiaalminister Maret Maripuu keskendus oma tänases Belgradis peetud kõnes noorte ning emade ja laste tervisele, samuti on tema sõnul probleemiks suur HIV-nakatunute arv, teatas sotsiaalministeerium.

Minister rõhutas, et Eesti senist tulemuslikku praktikat HIV-nakatunute pideva nõustamise ja ravi näol tuleb kindlasti jätkata.

Oma sõnavõtus tõi minister välja, et Eestis saavad kõik lapsed tasuta arstiabi. Raseduste ja abortide arv teismeliste seas on vähenenud ning terviseõpetust ja nõustamist pakutakse noortele tasuta.

„Suur HIV-nakatunute arv on Eestis probleem ning kuna nakkus levib eelkõige noorte seas, on riskirühm ka noored emad,” ütles Maripuu. „Spetsiifiline ARV ravi on kõigile haigestunutele tasuta. Ka neile, kes ei ole kindlustatud. Oluline on ka patsientide nõustamine, et vähendada riske viiruse kandumiseks emalt lapsele,” sõnas minister.

Ministri sõnul on ARV-ravimid kallid. Samas tuleb ravivajajaid järjest juurde ja nende kulud kasvavad iga aastaga. Seetõttu peavad kõik liikmesriigid koostööd tegema, et ravi kõikidele vajajatele kättesaadav oleks.

Maripuu on Serbias Belgradis WHO iga-aastasel Euroopa regionaalkomitee kohtumisel 16. – 19. septembrini.

Hetkel kuum