Seda koerad ostaksid: uus lemmikloomakindlustus

Miks üldse on vaja oma koera või kassi kindlustada? If Eesti Kindlustus pakub välja kolm märksõna: meelerahu, raskete otsuste vältimine ja tuleviku planeerimine. Kindlustada saab ka krantsi, tõug ei pea teada olema. Kui muki on ikka väga armas, saab tema heaolu eest ka seista.

"17. oktoobril tõime toote turule n-ö testperioodiks, homme (eile - toim.) toome aga ametlikult," sõnab Ifi kommunikatsioonijuht Eva-Grete Aljas, lisades, et juba on kindlustatud kuus koera. "Põhjamaades on aastaid koeri kindlustatud. Neile on see täiesti elementaarne," lausub Aljas. Kennelliidu hinnangul on Eestis 250 000 koera.

Samas teab Aljas, et konkurent ERGO Kindlustus pakub ka koerte kindlustust, mis ei ole väga populaarne. "Võtame tasa ja targu, kuid paarsada lepingut esimese kuuga võiks sõlmida," kinnitab Aljas.

Kiire pilk kindlustusturule andis aimu tervest hulgast uutest toodetest.

Hansapank pakub näiteks lastekindlustust, perekindlustust ja krediitkaardikaskot.

Veel üks populaarne uus kindlustusliik on SEB Eesti Ühispanga kriitiliste haiguste lisakindlustus tõsiste haiguste tagajärgede leevendamiseks ja elukvaliteedi säilitamiseks. Kindlustuskaitse alla kuuluvad näiteks südamelihase infarkt, peaaju insult, pahaloomulised kasvajad ja neerupuudulikkus. Aga enne peab sul olema elukindlustus. Kui elukindlustus on 500 000 krooni peale, siis 250 000 peale tehtud haiguskindlustus maksab vaid 130 krooni kuus.

SEB Ühispanga Elukindlustuse juhatuse liikme Jaanus Sibula sõnul ei ole kriitilise haiguse kindlustus populaarne. "Tegu on üsna kalli kindlustuse lisaga," kinnitab Sibul. Tulevikus saab hakata haigusi ja õnnetusjuhtumeid kindlustama elukindlustusest eraldi.

Oma koera puhul peaksin kindlasti aru pidama elukaaslasega ja vaatama riskid üle. Kui koer on su perekonna liige, siis ei ole ju surmajuhtumi korral vahet, kas ta oli kindlustatud või mitte. Samas haiguste puhul on tugi oluline, kuna meditsiiniarved võivad väga suureks minna.

Hetkel kuum