Mölder kahjustab Paldiski mainet

ÄP 06. november 2007, 00:00

Paldiski endine linnapea ja nüüdne volikogu esimees Jaan Mölder on väga igav inimene.

Ta on kohe nii igav, et ükskõik, millega ta ka hakkama ei saaks, ei huvita see kedagi.

Möldri allkirjaga laenuleping jätab Paldiski katlamajalaenu Keila maksta - ja siis? Müüb linna suurima toidupoe 33 000 ja kaubamaja 57 000 krooni eest - kas see üllatab kedagi?

Ostab linnafirmale maja erafirmalt, mille ise asutas - rääkige midagi huvitavat. Erastab Paldiski Põhjasadama Onistarile, mille nõukogus ise istub - tavaline asi.

Laseb sõbra firmal linnalt kortereid ostes kaks miljonit vaheltkasu lõigata. Tee mida tahad, keegi ei näe ega kuule. Jube saatus.

Samasugune huvipuudus on Äripäeva toimetuse arvates tabanud ka kaitsepolitsei, keskkriminaalpolitsei ja riigikontrolli töötajaid, kes Paldiski kanti satuvad. Kui satuvad.

Algne huvi Möldri tegevuse vastu muutub peagi uniseks vindumiseks ja lõpuks kaovad kõigi uurimiste jäljed sadamalähedasse kaldamutta.

Irooniliselt: kui asjad edaspidigi samamoodi kulgevad, jääb ainult oodata, millal ka ajakirjandus enam Möldrist kirjutada ei viitsi.

Sest tõepoolest, järjekordne kahtlustus korruptsioonis, rahapesus või altkäemaksus ei panegi ajakirjanikke põnevusest küüsi närima, kui midagi otsustavat ei järgne.

Nii nagu kõik varasemad uurimised on rappa jooksnud, võivad minna ka edaspidised.

Ja siis võib Mölder kogu Paldiski linna taskusse panna, kübarast sadama välja tõmmata või kolm kaubamaja alla neelata, ei kirjuta sellest ükski ajaleht, ei näita teda televisioon ega kõnele temast raadio. Möldri elu on nagu antisuperstaaril, kes ennast ei afišeeri.

Kõige kurvem on ent see, et Jaan Mölder pole sugugi ainus teflonist omavalitsuspoliitik.

Sama igavaid inimesi ja sündmustevaeseid omavalitsusi võib leida igast Eesti nurgast. Esimese hooga tulevad meelde Elmar Sepp, Ain Valdmann, Madis Saretok.

Jaan Möldri kasuks tuleb öelda, et Paldiski linn on viimaste aastatega kiiresti arenenud. Vene vägede lahkumisest jäänud tühje aknaauke ja räämas fassaade ei kohta pea kusagil linnas.

Hruštšovkad-ühiselamud on kenasti korda tehtud ja endale elanikud leidnud. Kunagisest suletud linnast on saanud nägus roheline elupaik.

Ent see ei õigusta kuidagi praeguse linnavolikogu esimehe kahtlasi tehinguid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing