Kink tugevdab meeskonna ühtekuuluvustunnet

Kaia Sepman 23. november 2007, 00:00

Tugevad traditsioonid töötajatele kingituste tegemisel on näiteks Balti Investeeringute Grupi Pank ASil. BIGi personalijuht Kristiina Kangur tõdeb, et ka väike meelespidamine firma poolt on töötaja jaoks oluline. Ta lisab, et BIGis on välja kujunenud üpris pikk tähtpäevade nimekiri, mille puhul on traditsiooniks ettevõtte töötajaid meeles pidada.

Tööjuubelite (5, 10, 15 aastat) puhul kingib ettevõte töötajale sõltuvalt staažist nädalalõpu spaas või reisitšeki.

Sünnipäevalastele on BIGis kombeks teha nimeline kingitus - sel aastal näiteks on kingitud erikujulisi tasse. Juubilaride meelespidamisel lähtutakse konkreetsest isikust.

Lapse sünni puhul on Kanguri sõnul ette nähtud rahaline toetus. Tavaks on ka kingitused aastavahetusel ja temaatilised kingid suvepäevadel. Traditsiooniliselt kingitakse BIGi töötajate lastele jõulude ajal eakohaseid raamatuid. Kingitus, kuigi sümboolne, on ette nähtud ka pangast lahkuvale töötajale.

Peamiselt tehakse töötajaile kingitusi just jõulude ja sünnipäevade puhul. ASi Fenestra peadirektor Rein Pruuli väitel on kontserni töötajaid tavaks meeles pidada põhiliselt jõulude ajal. Jõulutemaatiline kingitus on tema sõnul igal aastal pisut erinev, sisaldades nii maiustusi kui ka tarbeasju, kuid peamiselt omab siiski sümboolset väärtust.

ASi Fenestra tootejuht Alar Viin täpsustab, et enamasti kasutab nende ettevõte kinkide tegemisel koostööpartneri teenuseid ning et jõulukingiks on olnud nii rõivad firma sümboolikaga kui ka näiteks saunakomplektid. Väikseid kinke on tehtud ka suvepäevadel. "Igasugune kingitus näitab töötajast hoolimist, olles seega positiivse tähendusega," räägib Viin.Saku Metalli töötajad saavad kingitusi nii sünnipäevadeks kui ka jõuluks, samuti on neid suvepäevadel meenega meeles peetud.

Turundusjuht Sigrid Tammiste meenutab, et eelnevatel jõuludel on firma töötajatele kinkinud termose või mitmefunktsionaalse noa, viimastel jõuludel oli kingiks aga Saku Metalli šokolaad. Sünnipäevakingituseks on töötajad sel aastal saanud seljakoti, eelmisel majandusaastal aga termoskruusi.

Pristis ASi juhatuse esimees Indrek Tennokese selgitab nende ettevõtte vähest praktikat töötajatele kingituste tegemisel sellega, et nende töötajaskond on suhteliselt lai. Kingituste kampaaniat ei kasuta nad seetõttu, et sel juhul võiks tekkida küsimus, miks sai just see töötaja kingituse.

Tennokese mainib, et tähtpäevade puhul on neil tavaks piirduda lillekimbuga, töötaja aga katab omal kulul laua. Kingitusi ei tehta Pristises ka jõuludeks, töötajad on Tennokese sõnul pigem huvitatud sellest, et firmal hästi läheks, kuna sellest võidavad kokkuvõttes kõik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing