Anne Oja • 7. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Pankrotihaldur võitis meistervigurdaja

Pankrotihaldur Tiina Mitt tegeles luksuslikku elustiili armastanud ja oma klientidelt raha välja petnud Balabaniga alates 2005. aasta septembrist. Pankrotti taotles SEB Eesti Ühispangale kuuluv liisingufirma. Balabani ainsa vara, Luise ja Villardi tänava nurgal asuva kolmetoalise korteri enampakkumine nurjus korduvalt. Pikka aega ei õnnestunud pankrotiprotsessi algatada, kuna naine ei ilmunud kohtusse ega võtnud talle ukse taha saadetud kohtukutseid vastu.

Korteri ostis eelmise aasta 29. novembril ettevõtja Margus Raudsepp.

Juba enne 2005. aasta sügist oli Balabani korterile seatud kohtulik käsutamise keelumärge ja esimese järgu hüpoteek ASi Eesti Ühispank kasuks. Maksehäireregister oli toona Balabani võlgadest punane. Ta võlgnes nii pankadele, liisingufirmale kui ka telefonioperaatorile. Kinnitamata andmetel algasid makseraskused suurema summa laenamisest Balti Investeeringute Grupilt (BIG).

Pärast tõsiste makseraskuste puhkemist ning advokatuurist väljaheitmist jätkas Balaban juristina. Tema klientuuriks ja võlausaldajateks said lihtsad vene inimesed. Teada on juhtumid, kus Balaban saatis oma ohvrite lõa otsas pidamiseks neile ümbrikuga mulda ja võltsis teiste advokatuuri liikmete nimel dokumente.

Paljud Balabanile suuri summasid laenanud eraisikud ning firmad ei julgenud raha tagasisaamiseks kohtusse minna. Balabani tegevust uuriti ka kolme kriminaalasja raames, kuna ta tavatses rahulolematuid kliente tapmisega ähvardada ning ühel juhul olevat organiseerinud kliendi peksmise.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt