Siff hakkab Tallinnaga plaani pidama

Silvia Kruusmaa 09. jaanuar 2008, 00:00

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul on linnavalitsuse eesmärgiks muuta kurikuulsad Kopli liinid eksklusiivseks elamupiirkonnaks, sel eesmärgil korraldatud enampakkumine alale hoonestusõiguse seadmiseks ei andnud aga paraku soovitud tulemust.

Kopli liinide ala korrastaja leidmiseks korraldatud riigihanke võitnud Endel Sifi firma Primos Kinnisvara OÜ vaidlustas tagantjärele konkursi tingimused. "Kuigi konkursil osalemisega kinnitas firma ju tingimustega nõustumist, seega on konkursi võitmisele järgnenud kohtulik vaidlus täiesti arusaamatu," ütles Võrk.

Siff ütles, et Primos Kinnisvara OÜ alustab läbirääkimisi Tallinna linnavalitsusega järgmisel nädalal, et jõuda kompromissini. Tema sõnul ei kavatse Primos enne Koplis ehitama hakata, kui linn on alale kehtestanud üldplaneeringu.

Samas tunnistas Siff, et kavatseb edasi kaevata ka Tallinna halduskohtu otsuse. Kohus tühistas Tallinna elamumajandusameti 28. märtsi käskkirja, millega tühistati Kopli liinide hoonestusõiguse konkursi tulemused, kus võitjaks osutus Primos Kinnisvara OÜ. Samas jättis kohus rahuldamata Primos Kinnisvara nõudmise muuta hoonestusõiguse konkursi tingimusi.

"Tallinna halduskohtu otsus võttis Primos Kinnisvara OÜ-lt põhjuse lepingu sõlmimisest keelduda," ütles Võrk. "Kui aga firma on huvi Kopli liinide vastu täielikult minetanud, siis ei jää üle muud kui uus konkurss välja kuulutada," nentis Võrk.

Siff ei nõustunud väitega, nagu oleks Tallinna halduskohtu otsus võtnud Primos Kinnisvara OÜ-lt põhjuse lepingu sõlmimisest keelduda. "See kohtuotsus hakkab kehtima alles 18. jaanuaril. Seni on aega seda vaidlustada," selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing