Kuressaare haigla võib lõpetada tuhandete inimeste opereerimise

11. jaanuar 2008, 13:35

Kuressaare haiglal seisab ees suuri
kulutusi nõudev operatsiooniploki uuendamine, kuna vastasel juhul ei saa haiglas
teha enam ühtegi suuremat operatsiooni (kaasaarvatud näiteks pimesoolelõikus)
ning abivajajad tuleks transportida mandrile.

Ajalehe Oma Saar hinnangul on tegemist on küllaltki musta stsenaariumiga, sest haiglas tehti ainuüksi eelmisel aastal erinevaid operatsioone 6380, neist operatsiooniplokis ligi 1600.

SA Kuressaare Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul peaks niisugusel juhul mandrile transportima väga palju haigeid ning arvestades saarelist olukorda, võib juhtuda, et mõni patsient kaotaks ka elu, kuna haige ei jõua lihtsalt õigel ajal operatsioonilauale.
2007. aastal viidi haiglas olnud 5270 patsiendist Tallinna vaid 208, selgitas Sarapuu aktiivhaigla Kuressaarde allesjätmise vajadust.

Vastasel juhul kujuneks Kuressaare haigla n-ö üldhaiglaks terapeutilise rahuliku raviga ning kohapeale jääksid haigla juhi hinnangul operatsioonidest vaid "õmblemised ja pisikesed punnid".

Haigla nõukogu ja juhatus on võtnud kindla seisukoha – haigla peab Saaremaale jääma praegusel kujul ning kui muud lahendust ei ole, ollakse valmis ka laenu võtma.

"Kogu A-korpuse, kuhu kuulub ka operatsiooniplokk, renoveerimise esialgne hinnanguline maksumus on kuni 25 miljonit krooni," märkis Sarapuu, kelle sõnul on juba 2004. aastal tellitud arhitektuuribüroolt Vaarpuu ja Kõll tööde eelprojekt. "Tookord lootsime me saada ka eurorahasid," tunnistas haigla juht, kuid lisas, et nüüd on need lootused maha maetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 13:34
Otsi:

Ava täpsem otsing