Anne Oja • 15. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Turiste peletavad hinnatõus ja huvi kahanemine

"Üks tegur on kindlasti hindade tõus Eestis," selgitas ministeerium. "Viimasel ajal on välisturistide arv vähenenud eelkõige spaades ja taastusravikeskustes." Hinnatõusu kõrval on välisturistide huvi languse põhjus ilmselt ka küllastumine, siia pole enam jäänud nägemata vaatamisväärsusi ega leita uusi ajaveetmisviise.

"Tulevik pole siiski nii tume, kui karta võiks," rahustas majandusministeerium samas. Eesti liitumine Schengeni viisaruumiga, lennujaama laiendus, riigi toetus Eesti kui reisisihtkoha tutvustamisel - loetles ministeerium turismi soodustavaid asjaolusid.

Laskmisüritused tõmbavad eurooplasi Eestisse

Laskmist, paintball'i-lahinguid ja romurallit korraldava Arvo Vardja sõnul käivad Euroopa turistid Eestis endiselt laskmas. Tema sõnul jõuab Euroopa turiste siia lähiaastail varasemast rohkem, sest arenenud Euroopa maade seadused takistavad laskmisürituste korraldamist.

"Mul põhiliselt olidki briti poissmehed. Neid oli varasemast vähem, kuid tasapisi neid ikka käib," rääkis Vardja. Vardja avaldas lootust, et n-ö lasketurism suureneb lähiaastatel veelgi. "Minu ettevõtmine sõltub sellest, kui palju välisturiste Eestisse tuleb," lisas ta. "Ise ma neid taga ajamas ei käi."

Odavlennufirma easyJeti pressiesindaja Samantha Day sõnul on uus trend veeta nädalavahetus iga kord uues kohas. Selliseid turismireise võetakse ette mitu korda aastas ning reeglina külastatakse iga kord ise paika. Day ei osanud öelda, kui paljud briti poissmehed lennufirma teenuseid Eestisse reisimiseks kasutasid ning kas nende arv on viimasel aastal langenud.

Tallink Hotels on Tallinnas majutatud soomlaste turuosa suurendanud. 2006. aastal ööbis Tallinki hotellides 146 000 inimest. 2007. aastal 215 000. Alates septembrist ületas Tallinki spaa- ja konverentsihotelli täitumus Tallinna keskmist. Võib täheldada Soome ja Rootsi turistide osakaalu vähenemist, aga seda kompenseerib teiste riikide ja siseriiklike turistide osakaalu kasv. Kliendi köitmiseks tuleb majutusasutustel panustada senisest rohkem uutele teenustele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt