Töötajad tahtsid aastate eest Armin Karu tappa

16. jaanuar 2008, 16:57

1998. aasta algul võttis politsei
kinni Suurbritannia kodaniku Martyn James Symonsi, kes koos töökaaslase Kaido
Esnaga kavatses tappa kasiinoärimehe Armin Karu.

Selliseid mõtteid haudusid ASis Benetreks töötanud mehed alates 1997. aasta suvest. Symons oli firmas ametis konsultant-managerina.

Eestis on olnud väga üksikuid juhtumeid, kus lunaraha nõudmiseks on võetud pantvangi ärimeeste lapsi. 1996. kevadel rööviti Tartus ärimees Urmas Pasti nelja-aastane poeg, kes vabanes samal õhtul.

Äripäeva ajakirjanik Peeter Raidla kirjutas 1998. aasta 28. aprilli Äripäevas, et kriminaalprotsess, kus inglasest kasiinomänedžeri Martin James Symonsit süüdistatakse soovis kõrvaldada ASi Benetreks juhatuse esimees Armin Karu, lükkus 27. aprillil edasi, sest süüdistuskokkuvõtte ingliskeelne tõlge oli vigane.

Symonsi esindajad advokaadid Jüri Leppik ja Tõnu Tuulas esitasid kohtule taotluse nõuda Olympic Casino keti omanikfirmalt, ASilt Benetreks, välja dokumendid, mis puudutavad juhtimise struktuuri, omandisuhteid ja sularahaga ümberkäimist.

Leppik ütles, et kohtutoimikus pole ühtegi tõendit, mis kinnitaks Symonsi väidetavat soovi Karu omakasu eesmärgil kõrvaldada. Lisaks esitati kohtule hulk muid dokumente, mis Symonsi kaitsjate sõnul näitavad, et Symonsi ärihuvi olevat suunatud sootuks mujale.

Kannatanuna kohtusaalis viibinud Armin Karu esindaja advokaat Liina Linsi vaidles Leppiku ja Tuulase taotlusele vastu, väites, et väljanõutavad Benetreksi dokumendid kajastavad kasiinofirma ärisaladust. Sellest lähtuvalt tegi Linsi ettepaneku kuulutada kohtuistung kinniseks.

Linnakohus jättis mõlema poole taotluste rahuldamise lahtiseks. Ka ei võtnud kohus seisukohta Tuulase taotluse suhtes jätta toimikust välja kasiino turvaülema Hindrek Vaini tehtud helilindistused.

Kaido Esna kaitsja advokaat Ingrid Kullerkann toetas Tuulase taotlust, öeldes, et Vaini tehtud lindistused on saadud kuriteo teel, eirates jälitustegevuse seaduses sätestatud nõudeid.

Pärast kahetunnist mõttevahetust ja Tuulase avaldust selle kohta, et süüdistuskokkuvõtte ingliskeelne tõlge on vigane, otsustas kohus saata süüdistuse ümbertõlkimisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing