Palgavaidlus ohustab Estonian Airi lende

17. jaanuar 2008, 07:45

Estonian Airi juhtkonna ja firma tehniliste
töötajate palgaläbirääkimised ähvardavad jõuda tupikusse, see võib aga seisata
nii rahvusliku lennufirma kui mitme tema partneri lennud.

Eile õhtupoolikul kukkus lennufirma juhtkonnale tähtaeg lõpliku palgapakkumise tegemiseks ametiühingule. Ametiühing ega lennufirma ei soostunud pakkumist täpsemalt kommenteerima, viidates läbirääkimiste «tundlikule faasile», kirjutas Postimees.

Selgus saabub esmaspäeva pärastlõunal, kui ametiühing teatab pakkumise vastuvõtmisest või tagasilükkamisest. Kaugemas tulevikus võib erimeelsuste jätkumine viia ka streigini.

See tähendaks, et Estonian Air ja tema partnerfirmad jääksid Tallinnas ilma nii check-in’i, pagasi- kui rambiteenustest, mis jätaks lennukid ilmselt maale.

Lennufirma kinnitusel valitseb läbirääkimiste lõpptulemuse suhtes siiski optimism. «Lähtume sellest, et head ja mõlemale poolele tulemuslikud läbirääkimised põhinevad vastastikusel tihedal ja vahetul suhtlemisel ning seisukohtade selgitamisel,» märkis Estonian Airi esindaja Ilona Eskelinen.

Samas ei soovinud lennufirma esindaja läbirääkimiste tundlikule faasile viidates kommenteerida, kui palju õõnestaks töötajate palganõude täies osas rahuldamine Estonian Airi konkurentsivõimet olukorras, kui üha suurema turuosa haaravad odavlennufirmad.

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu andmeil, mille alla kuulub ka Estonian Airi ametiühing, saadud pakkumine töötajaid igatahes ei rahuldanud.

Postimehe andmetel soovisid töötajad tänavuseks aastaks umbes 15-protsendilist palgatõusu, enne eilset oli lennufirma soostunud kuni 8,5-protsendilise tõusuga, töötajad sellega väidetavalt ei nõustunud.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2008, 07:45
Otsi:

Ava täpsem otsing