Skype asutajad investeerivad EGeeni 2,6 miljonit krooni

30. jaanuar 2008, 11:30

Skype’i eestlasest asutajate
investeerimisgrupp Ambient Sound Investments (ASI) omandas osaluse Eestist
alguse saanud rahvusvahelises kliiniliste uuringute ettevõttes EGeen, ettevõtete
kokkuleppe kohaselt investeerib ASI EGeeni 2,6 miljonit krooni.

EGeen viib läbi ravimite kliinilisi katsetusi peamiselt Ameerika ja Euroopa ravimifirmadele, teatas ettevõte.

Ettevõtete kokkuleppe kohaselt investeerib ASI EGeeni 2,6 miljonit krooni. EGeen on ASI portfellis teine meditsiinivaldkonna ettevõte biotehnoloogiafirma Celecure kõrval.

EGeen kuulub eraisikutele ja investeerimisfondidele, kelle hulgas on tuntud rahvusvahelised riskikapitalifirmad DraperFisher Jurvetson ePlanet Ventures L.P., Pentameter Investments Ltd ja SEAF Central Eastern European Growth Fund LLC ning Eesti investeerimisettevõtted BaltCap ja Lõhmus, Haavel ja Viisemann (LHV).

EGeen on üks esimesi Eesti päritolu meditsiinivaldkonna ettevõtteid, mis on üles ehitanud rahvusvaheliselt toimiva võrgustiku. EGeeni klientideks on peamiselt USA, kuid ka Euroopa ravimifirmad, kellele tellimusel viiakse läbi ravimite kliiniliste katsetusi koostöös Eesti, Läti, Leedu, Ukraina ja Rumeenia arstidega ning meditsiiniasutustega.

EGeeni tugevusteks peab ettevõtte juht Kalev Kask eelkõige tugevat arstide ja töötajate tiimi ning tarkvaralahendust, mis ühendab haiglad ühtsesse, hästijuhitavasse ja kvaliteetsesse koostöövõrgustikku. „Pöörame palju tähelepanu just tiimi ning tarkvaraarendusele ja platvormile, mis võimaldab ravimite katsetusi läbi viia paindlikult ja kiiresti,” kommenteeris Kask.

ASI tegevjuhi Tauno Tatsi sõnul pakkus EGeen investeeringuna huvi seetõttu, et tegemist on pikaajalisele visioonile loodud ja tehnoloogiliselt küpse ettevõttega, mis on võitnud oluliste koostööpartnerite usalduse. „EGeenile on tänaseks loodud tugev vundament toimiva võrgustiku, tugevate investorite ja klientidega. Usume ettevõtte väärtuse kasvu,” selgitas Tats.

Ettevõttel on seljataga edukas laienemine Baltikumist Ukrainasse, mullu alustati tegevuse edendamist Rumeenias. Järgnevatel aastatel on EGeenil plaanis geograafilist laienemist jätkata ning värvata kvalifitseeritud töötajaid kõigis neis riikides.

EGeen finantseeris Eesti Geenivaramu projekti 2004. aastani, misjärel koostöö sealse andmekogumisega lõpetati ning EGeen keskendus edukalt tänaste tegevussuundade arendamisele.

Ambient Sound Investments (ASI) on Skype’i nelja eestlasest kaasasutaja investeerimisgrupp, mis rahastab rahvusvahelisi alustavaid tehnoloogiaettevõtteid omavahenditest. ASI keskendub peamiselt Ida-Euroopale ja otsib investeerimisportfelli uudseid tehnoloogiaid arendavaid või neil põhinevaid teenuseid pakkuvaid ettevõtteid.

EGeen on 50 töötajaga rahvusvaheline ettevõte, mis teostab ravimite kliinilisi katsetusi, klientideks peamiselt biotehnoloogia- ja ravimifirmad. Ettevõtte asutati koostöös rahvusvaheliste investeerimisettevõtetega 2001. aastal. EGeeni peakorter asub Californias, ettevõttel on esindused Eestis, Lätis, Leedus, Rumeenias ja Ukrainas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing