Enn Tosso • 3. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna lähikond pakub üle poole tuhande eramukrundi

Kinnisvaraturu - nagu iga populaarse asja kohta - levib palju käibetõdesid. Üks levinumaid kõlab umbes nii - Tallinna lähiümbrus on täis põldude peale rajatud elamukrunte, mis kõik ostjaid ootavad.

Nagu käibetõdedega tihti juhtub, on neis terake tõtt, ent ka palju ekslikku.

Et teada saada, kuidas asjad tegelikult on, kammisime läbi Tallinna lähivaldade müügisolevad eramuprojektid, kuhu krunte soetada saab. Jättes kõrvale väikearendajad, võtsime vaatluse alla kümme suuremat.

Selgub, et Tallinna lähikonnas kümnes suuremas arendusprojektis on kokku 586 krunti, millest osa on siiski broneeritud või müüdud. Paraku armastavad arendajad teha sellist trikki, et märgivad osa krunte müüduna või broneerituna, et vältida "tühja lehe efekti". Keegi ei taha olla ju esimene ostja ning riskida sellega, et järgmised ostjad saavad hoopis odavamalt. Samuti tekib oht, et kui projekt jääb poolikuks, tuleb aastaid elada ehitustandril.

Kui arvestame keskmiseks krundiostjaks neljaliikmelise perekonna, saame 2300 inimest, keda Tallinna lähiümbruses majutada. Tallinna elanikkonnast moodustab see napi pool protsenti. Sisuliselt on tegu väga marginaalse turuosaga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt