Sotsid: iga tallinlane maksab aastas Keskerakonna promoks 108 krooni

Agnes Ojala 20. veebruar 2008, 11:10

Sotsiaaldemokraatide hinnangul on pealinna
propagandakulude hüppeline suurendamine ja Tallinna digiTV käivitamine
Keskerakonna meeleheitlik plaan oma maine päästmiseks.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul on keskerakondliku Tallinna linnavõimu tänavune avalike suhete eelarve, projekti- ja palgakulud enam kui 43 miljonit krooni. „See tähendab, et iga tallinlane maksab aastas Keskerakonna promoks 108 krooni. Kui peaks käivituma Tallinna digiTV, tuleb maksumaksjatel võimupartei propagandaks välja käia juba tublisti üle 200 krooni,” märkis Juske.

Linnapea Edgar Savisaar teatas täna vastuseks sotsiaaldemokraat Maimu Bergi arupärimisele, et Tallinna meediaeelarve oli niivõrd suure linna jaoks siiani lihtsalt liiga väike. Savisaar hiilis kõrvale vastusest küsimusele, kas linna telesaadete edastamine riigihanget korraldamata Keskerakonna suurtoetajale kuuluval kanalil on korruptsioon või mitte.

„Eesti ajakirjandus on alati pööranud Tallinna asjadele piisavalt tähelepanu. On siililegi selge, et tegelikult üritab Keskerakond linna propagandaeelarve hüppelise suurendamisega pesta puhtaks mitmete korruptsioonitehingutega määritud palet. Tallinlased ei ole aga lollid. Järgmise aasta kohalikel valimistel saavad nad valida endale uue, euroopalikke väärtusi austava linnavalitsuse,” rõhutas Juske.

Tallinna linnavalitsus moodustas täna komisjoni, kes peab kaaluma Tallinna digiTV loomise võimalusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2008, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing