Danske Markets: lühiajaliseks investeeringuks vali struktureeritud tooted

Agnes Ojala 21. veebruar 2008, 09:41

Danske Marketsi Baltikumi ja Venemaa
müügijuht Howard Wilkinson leiab, et lühema ajahorisondiga investorid võiksid
eelistada garantiiga investeerimistooteid.

„Kui periood on 5-10 aastat, siis ei ole struktureeritud tooted ilmselt väga mõttekad, kuna turud tõusevad pikemas perspektiivis ilmselt enam,“ märkis Wilkinson eilsel Sampo Panga korraldatud investeerimisseminaril. „Kui aga rääkida 2-3aastasest perioodist, kui olete juba oma 10-15% kaotanud, siis on teil kaotuse tasategemiseks veel vaid 2 aastat. Seisate silmitsi probleemiga, sest pikas perspektiivis turud tõusevad, kuid teil ei ole aega.“

Wilkinson selgitas, et struktureeritud toodete tagatise tõttu võib seda võrrelda hoiusega. „Kogute intressi ja loodate, et kui valisite õige turu, et hoiuse lõppedes saate enam tulu kui on hoiuseintress. See ei ole päris garanteeritud, kuid tõenäosus on suur,“ rääkis pankur, selgitades, et tagatise eest makstud raha investor turgude langedes tagasi ei saa, investeeringu summa aga küll.

Lisaks tõi Wilkinson struktureeritud toodete plussina langevatel turgudel välja selle, et need pakuvad varaklasse, millele erainvestor niisama lihtsalt ligi ei pääse. „Kõik varaklassid ei lange. Kuna tarbimine on maailmas tõusnud ja inimesed suudavad kõiksugu kaupa osta, siis on näiteks teravili väga hinnas. Pakkumine ei jõua nõudlusele järele ja seetõttu soovitame sellesse investeerida,“ sõnas mees ja lisas, et näiteks teravilja, sojasse ja suhkrusse tasub investeerida näiteks 2 aastaks.

Samamoodi nimetas Wilkinson hea investeeringuna veega tegelevaid ettevõtteid.

Kui on soov investeerida vaid aastaks, soovitas pankur vaadata BRICi (Brasiilia, Venemaa, India ja Hiina) valuutadesse. „Usume, et nende valuutade suhe dollarisse on väga ahvatlev. Sellise valuutakorvi väärtus aastate jooksul suureneb, kuna neis riikides on tugev sisetarbimise kasv ja tegemist on suurte eksportijatega,“ selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing