Manutent: lunastame võlakirjad hotelli müügist

02. aprill 2008, 17:36

Manutent Hotellid OÜ juht Reimo Raid ütles,
et firma kavatseb kuni 25% aastaintressiga võlakirjad lunastada Vassili saarele
ehitatava hotelli müügist.

Raid ütles aripaev.ee-le, et nende ehitatav hotell on 83% ulatuses valmis ning sellel on ka ostja juba olemas. "Hotell valmib juuni lõpus ja võib augustist juba tööle hakata," rääkis ta ehituse seisust. Praegu käivad siseviimistlustööd, ent väljast pole veel jõutud hoonet krohvida.

Maksame raha investoritele tagasi hiljemalt 31. detsembril, rääkis Raid. Kui Manutent Hotellid lunastab võlakirjad enne augustikuud, saavad rahastajad lisaks kopsakale intressile ka 2% preemiat.

Raid põhjendas pakutavate võlakirjade 20-25% aastaintressi laenuturu hetkeolukorraga. "Küsimus on selles, et finantsturgudel pole praegu rahaga just kuigi hästi," ütles ta. Möödunud sügisel põhines Manutendi võlakirjade intress euriboril, millele lisandus 6%.

Raidi sõnul tundus ka toona, et võlakirjade intress on hirmus kõrge, kuid tagantjärele vaadates kujunes hoopis vastupidi.

"Teine asi on see, et Venemaa projekt tundub kõrge riskiga," täpsustas Raid. Potentsiaalsete investoritena näeb ta selliseid finantsasutusi, rikkaid erainvestoreid ja vaba raha omavaid ettevõtteid, kes on kodus Venemaa riskide analüüsimisel ega karda neid.

"Nägime rahavajadust ette juba paar kuud tagasi, kui hakkasime pankadega läbi rääkima," vastas Raid aripaev.ee küsimusele, kas võlakirjaemissiooni kavandati pikalt ette või tuli see päevakorda ootamatult. Raidi sõnul olid pangad oma laenupoliitikat üle vaadanud ning seetõttu tuli investoreid mujalt otsima hakata.

Manutent Hotellide võlakirjaemissioon toimub sündikaatlaenu vormis. Peterburis toimunud läbiotsimise ilmsikstulek lükkab samas emissiooniplaane nädala võrra edasi. Nii palju aega võtab täiendav juriidiline hinnang, mis selgitab potentsiaalsetele investoritele, mis täpselt toimus ning millised olid tagajärjed.

Iseenesest pole Venemaal maksukontroll väga harv nähtus. Siiani on Manutent kord kvartalis ka käibemaksu tagasi saanud, mida paljud idanaabri juures tegutsevad ehitusfirmad oma puudulike paberite tõttu tagasi taotleda ei julge, rääkis Raid.

"No ega ma ei oska öelda, kas see oli konkurendi töö. Mõni inimene on ehk lihtsalt kade, võibolla peab mõni Märdi (Märt Vooglaid - toim.) peale vimma," spekuleeris Raid maksukontrolli tagamaadest.

Praeguseks käinud kosilaste kohta ütles ta: "No see on natuke konfidentsiaalne info, aga ma usun, et võlakirjaemissioon märgitakse täis."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing