Vooglaid: mõistan Tallinna börsi

04. juuni 2008, 14:42

Ärimees Märt Vooglaiu firma Manutent sai
börsilt eile peale pikka venimist lõpuks heakskiidu, tagantjärele tunnistab
Vooglaid, et mõistab börsi vajadust saada topeltkinnitus võlakirjade
noteerimiseks.

„Minu kommentaar on sama, mis ennegi. Me täitsime börsi nõutud neli tingimust, mis nad andsid meile juba mitu nädalat tagasi. Need tingimused olid ka varasemalt täidetud, kuid nemad tahtsid saada topeltkinnitust. Nii oligi,“ kommenteeris Vooglaid eilset Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni positiivset otsust Manutendi võlakirjade noteerimiseks.

Kui varasemalt oli Vooglaid Tallinna börsi suhtes emotsionaalselt meelestatud, siis nüüd on pinge maandatud ning maad võtnud rahulikumad noodid. „See oli teie poolt välja rebitud lause. Ma olen emotsionaalne inimene ja kui te tahate ainult ühte asja kuulda, siis te võite ju praegu ka minu kõnes kuulda teid mõnitavat tooni, on ju?“ viskas Vooglaid ette aripaev.ee ajakirjanikule, mille peale ajakirjanik kinnitas, et jutt oli eelmine kord just selline ning polnud kuidagi kontekstist välja rebitud. „No meil ongi eriarvamus. Küsimus on selles, et ei ole ei minu ega teie, ega kellegi kolmanda inimese huvides see, et Tallinna börsi reputatsioon kuidagi kannataks. See on ju meile kõigile kahjulik. Ja meie kõigi kohustus on anda tuge selleks, et Tallinna börsi kui institutsiooni ja suures osas majanduse indikaatori miane säiliks. Ma arvan, et börs tahtis lihtsalt topeltkinnitust saada ja ma selles mõttes ma mõistan neid,“ märkis Vooglaid, vihjates sellele, et eelmine kord teemat kommenteerides polnud ta börsiteatega põhjalikult tutvunud ning ajakirjaniku provotseeriva küsimuse peale ta ärritus.

"Nüüdseks ma olen käinud seal kohal ja võin öelda, et nad käitusid täiesti arukalt ja küsisid mõistlikke küsimusi. See on meie kõigi roll, et Tallinna börs ei lörtsiks ennast ära,“ lausus Vooglaid.

Tallinna börs ei bloki kinnisvaraettevõtteid põhjendamatult?

„Ma ütlesin tookord, et võib-olla blokivad. Ma tunnen end nüüd kõigi kinnisvaraettevõtete ees nagu süüdi, sest selle arvel sai Äripäev tohutu šõu korraldada. Et kõik kinnisvaraga seotud võlakirjad on nagu rämpsvõlakirjad, mina küll ei tea, et kellegi kinnisvaraga seotud ettevõtete, need kelle põhitegevus on kinnisvara, et nende võlakirjad oleksid rämpsuks saanud,“ märkis Vooglaid.

Mis saab edasi? „Meil oli programm tehtud miljardi peale, see sai börsi heakskiidu, juhul kui me emiteerime kuni miljard. Aga tänaseni me ei vaja ühtegi kopikat raha juurde. Alates eelmise aasta oktoobrist oleme maksimaalsest miljardi krooni suurusest võlakirjaprogrammist välja müünud 110 miljoni krooni eest võlakirju, see raha on meil kätte saadud ja edasi investeeritud. Nüüd septembris istume investoritega maha ja uurime, kas keegi tahab võlakirja tähtaegu pikendada. Kui keegi tahab pikendada, siis ta pikendab ja tegelikult minu arvates teenib ka väga head protsenti. Ja kui ei taha pikendada, siis oleme valmis võlakirjad lunastama ja raha tagasi maksma. Ja teie poolt mainitud kuidagi halvustavalt nn „rämpsvõlakirjad“ või fondidesse investeerijad…..no las nemad siis investeerivad aktsiaturgudele (kui võlakirju kardavad - toim). Aktsiaturgudel on ju need samad fondid näidanud aastaga kõik 30%, mõnes kohas ka 40% miinust,“ kommenteeris Vooglaid ning soovitas kindlasti ära märkida ka selle, et Manutent pole hetkekski ühelegi kliendile, partnerile, võlausaldajale hilinenud ühegi maksega.

Manutendi Vene hotellil on hetkel rendileping SOK kontserniga ning käimas ostu-müügi läbirääkimised.

Millal toimub müügitehing?

„Ma ei saa seda avalikustada. Ma loodan, et ma saan veel enne jaanipäeva teile selle kohta häid sõnumeid öelda. Ma ei saa rohkem midagi öelda, sest SOK on ikkagi ka börsiga seotud ja ei nemad ega meie ei tohi läbirääkimiste käigus asju avalikustada,“ lausus Vooglaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing